Grażyna Szapołowska o bolesnych doświadczeniach z przeszłości. "Dostawałam po głowie od mężczyzn"

Grażyna Szapołowska
Grażyna Szapołowska
Źródło: MWMEDIA
Grażyna Szapołowska opowiedziała o przełomowych chwilach. Prywatne życie aktorki było opisywane w mediach, ale tylko ona wie, z czym musiała się zmierzyć. Ma za sobą kilka małżeństw oraz utratę ukochanej matki. Właśnie do tych chwil powróciła w wystąpieniu publicznym.

Grażyna Szapołowska trzykrotnie wychodziła za mąż. Z drugim mężem doczekała się córki Katarzyny Jungowskiej, która jest reżyserką. Również wnuczka Grażyny Szapołowskiej zapragnęła zostać artystką.

Sprawdź: Grażyna Szapołowska ma wyjątkową relację z córką i wnuczką

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

SKAZANA3_MALIKOWSKA_ZALOBA
Marta Malikowska o córce i żałobie
Marta Malikowska w poruszającej rozmowie. Wyznała co czuje niemal rok po śmierci Jacka "Budynia" Szymkiewicza

Grażyna Szapołowska o przełomowych zmianach w życiu

14 marca aktorka uczestniczyła w konferencji "Zmiana jest kobietą" organizowanej przez Dorotę Goldpoint. Aktorka opowiedziała o najważniejszych monetach w swoim życiu.

"Taką przełomową zmianą w moim życiu na pewno było urodzenie dziecka. Na pewno było skończenie studiów. Na pewno były wiersze Adama Mickiewicza i nauka teatru. I potem świat, który poznawałam pomału. I Europę, i świat. Miałam to szczęście, że mogłam podróżować w związku z pracą. No i oczywiście różni mężczyźni" — wyliczała Grażyna Szapołowska podczas eventu.

Aktorka od 2002 roku jest związana z przedsiębiorcą Erykiem Stępniewskim. Jest szczęśliwa, ale nie zapomina o tym, że w przeszłości kilka razy zmagała się z nieudanymi relacjami z mężczyznami. Dziś artystka przyznaje, że to kobieta ma największy wpływ na zmianę zachowania u mężczyzny.

"Mój apetyt na życie pomału już się trochę oddala, bo za dużo przeżyłam i doświadczyłam. Nie będę tu opowiadać różnych tego typu rzeczy, ale zmiana we mnie nastąpiła, że im bardziej dostawałam po głowie od mężczyzn, tym bardziej starałam się podnieść i zmienić swoje życie. Ale to są takie trudne sprawy. Może kiedyś napiszę książkę pod tytułem 'Teraz powiem wszystko'" - dodała.

Grażyna Szapołowska o śmierci matki

Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy. Jej ojciec miał pochodzenie łotewsko-polskie, a matka, Wanda, litewsko-polskie. Aktorka napisała książkę pt. "Ścigając pamięć", która jest poruszającą relacją z ostatnich dni życia jej matki.

"Wciąż trudno mówić mi o mamie. Była ona osobą niezwykle ciepłą i szalenie delikatną. Była drugą mamą mojej córki Kasi, bo z racji swojego zawodu miałam różne pory ucieczek z domu i ucieczek w pracę. Kochała naturę, kwiaty, zioła i spokój. Mówili o mojej mamie Szapołowska Matka Boska. Właśnie tym spokojem dopingowała mnie w mojej pracy i gdyby nie ona, pewnie niejednokrotnie zrezygnowałabym z aktorstwa" - opowiada Grażyna Szapołowska w autobiograficznej książce.

Podczas niedawnej konferencji "Zmiana jest kobietą" aktorka wspominała moment, w którym żegnała się z mamą.

"Dodam tylko, że ogromną zmianę zauważyłam w sobie w sensie takiej ogromnej empatii w momencie, kiedy odchodziła moja mama i ja wiedziałam, jaki okres dokładnie co do minuty mogę z nią spędzić. I to podanie ręki człowiekowi, który odchodzi, te ostatnie chwile nauczyły mnie, że to jest naprawdę niezwykły zaszczyt i honor. I żeby nie bać się tego i żeby umieć słuchać starszych ludzi" — stwierdziła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości