Grażyna Wolszczak o współpracy z Julią Wieniawą. "Ta sztuka już robi dużo fermentu"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Grażyna Wolszczak o współpracy z Julią Wieniawą

Grażyna Wolszczak w ostatnim wywiadzie wyznała, że wraz z aktorami przygotowuje się do premiery nowej sztuki w teatrze Garnizon Sztuki, w której zagra Adam Woronowicz i Julia Wieniawa. Grażyna Wolszczak przy okazji wspomniała o kulisach zatrudnienia młodej aktorki.

Grażyna Wolszczak kilka lat temu otworzyła teatr Garnizon Sztuki, który mieści się w dawnym teatrze IMKA Tomasza Karolaka. Na początku aktorka borykała się z wieloma problemami, bowiem teatr zaczął swoją działalność na krótko przed wybuchem pandemii COVID-19.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Julia Wieniawa o akceptacji siebie. "To trochę trwało"
Julia Wieniawa o akceptacji siebie. "To trochę trwało" Julia Wieniawa w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą przyznała, że z biegiem lat pozbyła się kompleksów, które przekuła w swoje atuty. Gwiazda zaznaczyła jednak, że nie stało się tak od razu, a proces akceptacji siebie i swoich możliwości trochę u niej trwał. "Jest coraz lepiej i myślę, że całe życie będę się tego uczyć, bo pewnie będą różne etapy" - powiedziała.

Grażyna Wolszczak o współpracy z Julią Wieniawą

Na szczęście teraz wszystko wróciło do normy, a już na początku lutego w teatrze będziemy mogli obejrzeć nową sztukę pt. "Gra". W głównych rolach pojawią się na scenie Adam Woronowicz i Julia Wieniawa. Ostatnio Grażyna Wolszczak w rozmowie z serwisem JastrząbPost opowiedziała o kulisach współpracy z Julią Wieniawą.

"9 lutego mamy premierę w teatrze Garnizon Sztuki. Ta sztuka już robi dużo fermentu, bo to jest Julia Wieniawa i Adam Woronowicz. Zestaw wydawałoby się niepołączalny, tymczasem oni razem grają, co wzbudza wiele emocji, moich również" - powiedziała Grażyna Wolszczak.

Julia Wieniawa miała obawy przed grą w teatrze?

Aktorka powiedziała również, że kiedy wraz z wspólniczką przeczytały scenariusz, wiedziały, że rolę kobiecą musi zagrać Julia Wieniawa. Jak się okazało, młoda aktorka miała pewne obawy.

"Julia długo nie czytała scenariusza, mówiłam, żeby to zrobiła. Ona myślała, że chcemy wykorzystać jej popularność i dopiero jak przeczytała scenariusz, to powiedziała: 'wow'. To jest bardzo mocny tekst i mam nadzieję, że publiczność będzie zachwycona" - dodała aktorka.

Grażyna Wolszczak powiedziała również, jak wyglądały negocjacje aktorów, jeśli chodzi o zaproponowane im stawki.

"Przy artystycznych projektach aktorzy inaczej do tego podchodzą. Spotkaliśmy się błyskawicznie w tych negocjacjach. Nie było żadnego problemu" - dodała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości