Gwiazdy filmu "Dirty Dancing" kiedyś i dziś. Zobacz, jak zmieniła się obsada kultowej produkcji

Patrick Swayze i Jennifer Grey
Patrick Swayze i Jennifer Grey
Źródło: Getty Images
"Dirty Dancing" to film ponadczasowy. Produkcja amerykańska z 1987 roku okazała się hitem na całym świecie. W rolach głównych wystąpili: Patrick Swayze, Jennifer Grey, Jerry Orbach, Kelly Bishop czy Cynthia Rhodes. Zobaczcie, jak zmienili się aktorzy i aktorki. Niektórych gwiazd nie ma już z nami.

Film "Dirty Dancing" został wyróżniony nominacją do Złotych Globów w kategorii "najlepsza komedia/musical". Patrick Swayze i Jennifer Grey otrzymali nominację jako najlepszy aktor i aktorka. A utwór "(I've Had) The Time of My Life" okazał się najlepszą piosenką na gali rozdania Oscarów w 1988 roku.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Tajemnice Produkcji #17 Kulisy "Milionerów". Hubert Urbański zdradza sekrety programu
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Patrick Swayze – Johnny Castle

Patrick Swayze wcale nie był jedynym aktorem, którego brano pod uwagę do tej roli. Początkowo chciano zaangażować aktora znanego z "Titanica". Billy Zane nie poradził sobie najlepiej na zdjęciach próbnych, więc z niego zrezygnowano.

Za główną rolę w "Dirty Dancing" Patrick Swayze otrzymał 200 tys. dolarów, a za epizodyczny występ w prequelu "Dirty Dancing 2" wypłacono mu 5 mln. Aktor zmarł 14 września 2009 w Los Angeles. Przez lata walczył w nowotworem.

Patrick Swayze
Patrick Swayze
Źródło: Getty Images

Jennifer Grey – Frances "Baby" Houseman

Młodziutka aktorka otrzymała główną rolę żeńską. Jakiś czas temu zdradziła, czy w przeszłości łączył ją romans z ekranowym partnerem.

"Nie byliśmy naturalną parą. A fakt, że musieliśmy być naturalni, stworzył napięcie. Ponieważ normalnie, gdy ktoś nie czuje się naturalnie w związku, to się jego drogi rozchodzą, ale my byliśmy zmuszeni do bycia razem. A nasze bycie zmuszonym do bycia razem stworzyło rodzaj synergii, coś w rodzaju tarcia" - wyjaśniła w rozmowie z magazynem "People".

Jennifer Grey ma jedną córkę Stellę, która jest owocem jej małżeństwa z Clarkiem Greggiem. Niestety para rozwiodła się po 19 latach związku.  

Jennifer Grey
Jennifer Grey
Źródło: Getty Images

Kelly Bishop – Marjorie Houseman

Kelly Bishop w filmie wcieliła się w matkę głównej bohaterki i właśnie ta rola przyniosła jej największą rozpoznawalność. Mało kto wie, że aktorka kształciła się na baletnicę. Tancerka występowała w Las Vegas i telewizji aż do roku 1967 roku, gdy dostała rolę na Broadwayu.

Kelly Bishop
Kelly Bishop
Źródło: Getty Images

Jerry Orbach – dr Jake Houseman

Jerry Orbach był amerykańskim aktorem i piosenkarzem, laureatem Tony Award. Popularność przyniosła mu rola detektywa Leonarda W. "Lennie" Briscoe w serialu NBC "Prawo i porządek", za którą w 2004 roku zdobył Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za wybitne osiągnięcia aktorskie.

Jerry Orbach zmarł 28 grudnia 2004 z powodu raka prostaty. Miał 69 lat.

Jerry Orbach
Jerry Orbach
Źródło: Getty Images

Cynthia Rhodes – Penny Johnson

Cynthia Rhodes to amerykańska aktorka, piosenkarka i tancerka. Grała m.in. w "Pozostać żywym" obok Johna Travolty. Fani "Dirty Dancing" znają ją jako Penny Johnson, przyjaciółkę Johnny'ego, która zaszła w ciążę i nie była zdolna występować z nim na pokazie tanecznym.

Cynthia Rhodes 8 stycznia 1989 poślubiła piosenkarza Richarda Marxa, z którym ma trzech synów: Brandona, Lucasa i Jessego. Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2014 roku.

Cynthia Rhodes
Cynthia Rhodes
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości