Izabela Janachowska o poronieniu i traumie. "Byłam oszołomiona"

Izabela Janachowska straciła ciążę. Opowiedziała o poronieniu
Izabela Janachowska straciła ciążę. Opowiedziała o poronieniu
Źródło: MWMEDIA
Izabela Janachowska ma prawie trzyletniego synka Chrisa. Prezenterka telewizyjna nie zawsze marzyła o posiadaniu dzieci. Wszystko zmieniło się, gdy poznała swojego męża. Wtedy zapragnęła mieć rodzinę. Niestety w życiu gwiazdy doszło do tragedii. Była tancerka straciła ciążę.

Izabela Janachowska w czerwcu 2014 roku poślubiła Krzysztofa Jabłońskiego. W maju 2019 roku na świat przyszedł ich syn Christopher. Chłopiec jest ich całym światem. Była tancerka w podcaście "Tak mamy" opowiedziała o swojej pierwszej ciąży. Była wtedy świeżo po ślubie.

Izabela Janachowska opowiedziała o pierwszej ciąży

W podcaście prezenterka przyznała, że dopiero po tym, gdy poznała swojego męża, obudził się w niej instynkt macierzyński i poczuła, że jest gotowa na ciążę. Niedługo po ślubie dowiedziała się, że nosi dziecko.

"Gdy zobaczyłam te dwie kreski, byłam przeszczęśliwa. Nastąpił u mnie pewien zwrot akcji z tego: 'Nie chcę, nie chcę'. Nagle chciałam być w ciąży. A okazało się, że to nie jest wcale takie łatwe. W momencie, gdy zaczynasz się starać, przez jakiś czas ci nie idzie i nagle – jest! No to wtedy jest mega radość i sukces. Tak więc ja byłam zachwycona, na maksa, i to nie raz… Niestety, najpierw przeżyłam trochę zachwytu, a potem smutku" - opowiedziała.

Niestety gwiazda poroniła. Pierwszy raz otworzyła się na ten temat w 2020 roku, gdy Trybunał Konstytucyjny zdecydował o zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

"Pierwszą ciążę straciłam i mimo że zapewniano mnie, że tak się zdarza i nie ma w tym mojej winy, do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę" - wyznała na Instagramie.

czt_antoniades_bezplodnosc
Karolina Antoniades z "Żon Miami" walczy z bezpłodnością
Karolina Antoniades z "Żon Miami" od lat stara się o drugie dziecko. Athena chciałaby mieć siostrę? "Tylko zięki temu się jeszcze nie poddaliśmy"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Izabela Janachowska o traumatycznym poronieniu

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Izabela Janachowska bardzo przeżywała pierwszą ciążę. Bardzo szybko chciała zakomunikować bliskim o dziecku i pragnęła uczcić radosną nowinę.

"Byliśmy akurat w Rzymie i mówię do Krzyśka, żebyśmy kupili pierwsze buciki. On na to, że to chyba nie najlepszy pomysł, ale naciskałam. I, wiadomo, pierwsze buciki od Fendi Rome! No bo Rzym to miasto dla nas wyjątkowe, więc chciałam, żeby były koniecznie stamtąd. Myślałam, że dziecko nawet nie musi w nich chodzić, ale przynajmniej w ten sposób zakomunikujemy ciążę rodzicom. Poronienie nastąpiło między 8 a 10 tygodniem ciąży. I może całe szczęście, że tak szybko. Że nie widziałam tego dziecka, nie musiałam go urodzić... Te sytuacje, które są na etapie późniejszego utracenia ciąży, są dla mnie absolutnie niewyobrażalne" - wyznała.

Prezenterka obwiniała się za stratę dziecka. Dopiero lekarz uświadomił jej, że takie sytuacje niestety się zdarzają.

"To, co sama przeżyłam, było dosyć traumatyczne… Nie mogłam uwierzyć, że mi nie wyszło. Uznałam to za swoją osobistą porażkę. Byłam oszołomiona i długo nie mogłam dojść do siebie"

Gdy dowiedziała się o kolejnej ciąży, wolała zachować to dla siebie i męża.

"Moi rodzice, czyli pierwsze osoby, które dowiedziały się o tym, że jestem w ciąży, dowiedziały się dopiero, jak skończyłam czwarty miesiąc. Mówi się, że kluczowe są te trzy pierwsze miesiące. Ja na wszelki wypadek poczekałam jeszcze jeden dodatkowy. A z takim oficjalnym ogłoszeniem ciąży zwlekałam aż do siódmego miesiąca" - wspomina.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości