Jacek Rozenek o chrzcie dzieci i wierze. "Ksiądz zaskoczył mnie"

Jacek Rozenek o pierwszym synu
Jacek Rozenek o pierwszym synu
Źródło: MWMEDIA
Jacek Rozenek w najnowszym wywiadzie powiedział o podejściu do Kościoła, chrzcie dzieci, a także o motywacji w chorobie. Wyznał, że sam ma bardzo pozytywne doświadczenia z księżmi i nie rozumie tego, co dzieje się w obecnych czasach.

Jacek Rozenek w latach 2003-2013 był mężem Małgorzaty Rozenek-Majdan. Małżeństwo doczekało się dwóch synów 16-letniego Stanisława i 12-letniego Tadeusza, którzy zostali poczęci metodą in vitro. Po rozstaniu z prezenterką aktor związał się z Roksaną Gąską, jednak ich relacja nie przetrwała próby czasu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

SESJA_ROZENEK_POLITYKA
Małgorzata Rozenek-Majdan o karierze w polityce. "Mam obowiązek..."
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jacek Rozenek o Kościele

W maju 2019 r. aktor przeszedł rozległy udar mózgu, po którym przez wiele miesięcy wracał do pełnej sprawności. W 2022 r. Jacek Rozenek wydał książkę "Padnij. Powstań", w której opisał swoją walkę o powrót do zdrowia.

Ostatnio w rozmowie z serwisem Jastrząb Post Jacek Rozenek został zapytany o swoje doświadczenia z Kościołem katolickim. Aktor wspomniał przy okazji o chrzcie swoich synów.

"Ksiądz zaskoczył mnie takim prorodzinnym podejściem, chociaż ja mam podobne. Byłem bardzo wdzięczny, moi synowie są ochrzczeni, jest cudownie. Co do moich wspomnień z Kościoła, to naprawdę mam wspaniałe wspomnienia. Oczywiście, trochę dziwi mnie to, co słyszę teraz à propos Kościoła i księży, ja nie mówię, że to jest nieprawda, natomiast mi się udało, tak, że było naprawdę świetnie" - powiedział.

Jacek Rozenek o wierze

Jacek Rozenek został zapytany o to, czy wiara pomogła mu w powrocie do zdrowia po udarze.

"Wydaje mi się, że nic mi nie pomogło. Nie czułem czyjejś obecności. Żadnych rąk położonych na mnie. Czułem dużą niemoc przez trzy lata. Brak motywacji przez trzy lata. Ja oczywiście działałem tak, jakbym miał motywację, ale nic mi w tym nie pomagało" - wyznał.

Na końcu aktor powiedział, jak teraz się czuje i czy czuje się zmotywowany.

"Wraca. Naprawdę. Sensu życia nie straciłem, tyle że straciłem ochotę do walki o to życie. W swoim życiu nie pamiętam takiego momentu, w którym bym miał taki stan, a ten stan trwał trzy lata. Więc chodzę po oddziałach udarowych, oni się uśmiechają, ja się uśmiecham. Coś dobrego robię" - dodał.

Jacek Rozenek
Jacek Rozenek
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości