Jan Englert obchodzi 80. urodziny. Beata Ścibakówna publikuje zaskakujące zdjęcia

Jan Englert obchodzi 80-tkę
Jan Englert obchodzi 80-tkę
Źródło: MWMEDIA
Jan Englert obchodzi dziś okrągłą rocznicę. Jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów skończył 80 lat. Z tej okazji jego żona, Beata Ścibakówna, upubliczniła ulubione zdjęcia męża. Podpis chwyta za serce. Pojawiła się też historyczna perełka.

Jaki jest przepis na małżeństwo, które po 30 latach związku zwraca się takimi słowami, jak Beata Ścibakówna do Jana Englerta? Mimo że dzielą nie tylko życie prywatne, ale i zawodowe, wygląda na to, że nadal są w sobie zakochani. "Mąż mówi o mnie, że jestem ministrem gospodarki, planowania, finansów, turystyki... Do męża dożywotnio należy ministerstwo kultury" - tłumaczy aktorka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

16032023_PRZELOMOWYMOMENT_KACZMAREK
Przełomowy Moment. Rozmowy Martyny Mikołajczyk: MARTYNA KACZMAREK

Jan Englert ma 80 lat

Już na początku swojej kariery stał się nieodłącznym elementem polskiej kultury. Rodzime kino zawdzięcza mu wiele niezaprzeczalnie wspaniałych kreacji aktorskich. Zagrał w takich perełkach jak "Akcja pod Arsenałem", "Kolumbowie", "Polskie Drogi", czy kultowy "Kiler". Pierwszą rolę dostał w wieku zaledwie 14 lat, i to u samego mistrza. Po zejściu z planu "Kanału" Andrzeja Wajdy wiedział już, że wcześniejsze marzenia o komentowaniu sportu zmieni na aktorstwo. Tak też się stało. Dziś swoje wspaniałe doświadczenie wykorzystuje w zarządzaniu Teatrem Narodowym, jednocześnie reżyserując i grając.

Czy to wszystko byłoby możliwe bez porządnej podstawy w postaci udanego życia osobistego? Tego raczej się nie dowiemy - i dobrze. Jedno jest pewne, Beata Ścibakówna kolejny raz pokazała, jak wielkim wsparciem darzy męża.

"Pierwsze zdjęcie wyświetla się, kiedy do mnie dzwonisz. Drugie jako Ryszard III, moim zdaniem najlepsza Twoja rola ever. Trzecie w obiektywie Zofii Nasierowskiej, kiedy jeszcze Cię nie znałam. Czwarte pokazuje dystans do zawodu itd… itd… polecam ostatnie z zaskakującym podpisem 80 lat!! To wyjątkowe urodziny!! Trzymaj tak dalej Jaziu" - takie życzenia złożyła mężowi. Galerię, o której mowa, zamieszczamy poniżej.

Rzeczywiście warto zwrócić uwagę na ostatnią pozycję. Okazuje się, że Jan Englert miał wiernych fanów już od najmłodszych lat.

Beata Ścibakówna i Jan Englert są ze sobą od 30 lat

Beata Ścibakówna i Jan Englert jakiś czas temu udzielili wspólnego wywiadu, w którym opowiedzieli, jak po 30 latach związku rozkładają codzienne obowiązki. Jak radzą sobie z trudnościami, które pojawiają się podczas pracy i życia osobistego?

Aktorzy są bardzo zaangażowani w swoją karierę, co wymaga czasu i energii. Podział obowiązków jest prosty - ona zajmuje się domem, on dba o kulturę. Oboje jednak uważają za istotne, aby dbać o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, aby nie dopuścić do przesytu i wypalenia zawodowego.

"Dom zawsze był na moich barkach. Tutaj większość rzeczy zależy ode mnie: remont, przeprowadzka, wymiana opon w samochodzie, ubezpieczenia, wszelkie pisma urzędowe, wizyty u lekarza, wakacje… Ja to ogarniam. Mąż mówi o mnie, że jestem ministrem gospodarki, planowania, finansów, turystyki... Do męża dożywotnio należy ministerstwo kultury. Tam on rządzi" - zażartowała Beata Ścibakówna w rozmowie z "Vivą!".

Jan Englert zdradził z kolei, że jego związek z Beatą Ścibakówną zmieniał się na przestrzeni lat. Obecnie ich małżeństwo opiera się na przyjaźni, a przy tym okazują sobie dużo miłości i czułości - jak nigdy wcześniej. Aktorzy przyznają, że mieli swoje trudne momenty, ale udało im się przejść przez wszystkie kryzysy, co tylko wzmocniło ich relację.

"Nasza relacja jest dowodem na upływ czasu. Byłem profesorem, robię za asystenta. Niewątpliwie zmieniło się masę rzeczy. Jak zaczynaliśmy, relacja między nami była relacją - nie tylko z racji wieku czy mojego stanowiska, ale wszystkiego - kompletnie inną niż w tej chwili. Jeżeli po drodze nie było katastrofy totalnej, to znaczy, że nad wszystkim panowaliśmy" - powiedział aktor.

Beata Ścibakówna i Jan Englert są małżeństwem od niemal 30-stu lat
Beata Ścibakówna i Jan Englert są małżeństwem od niemal 30-stu lat
Beata Ścibakówna i Jan Englert są małżeństwem od niemal 30-stu lat
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości