Syn Macieja Kuronia przypomina sławnego ojca. Pokazał stare zdjęcie. "To ty, tylko bez brody!"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Jan Kuroń pokazał rodzinne zdjęcie. Wygląda jak kopia Macieja Kuronia

Jan Kuroń to syn zmarłego kucharza i prezentera telewizyjnego Macieja Kuronia. Przejął pasję do gotowania po swoim ojcu i sam zajmuje się teraz tą profesją. Jan Kuroń pokazał teraz zdjęcie z dzieciństwa. Jest na nim jego rodzeństwo i tata, do którego upodobnił się wizualnie. Reakcja wnuka Macieja Kuronia jest bezbłędna!

Maciej Kuroń zmarł 25 grudnia 2008 roku z powodu ciężkiej niewydolności krążenia. Miał żonę Joannę i czworo dzieci: Jana, Jakuba, Kacpra i Grażynę. Był autorem wielu książek kucharskich, prowadził też telewizyjne programy kulinarne. Był synem opozycjonistów w okresie PRL — Grażyny i Jacka Kuroniów. Sam angażował się w działanie na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Jego syn Jan bardzo często go wspomina.

Syn Macieja Kuronia przypomina sławnego ojca. Pokazał stare zdjęcie

Jan Kuroń poszedł w ślady ojca i sam został kucharzem. Możecie zobaczyć jego popisy kulinarne w kuchni "Dzień dobry TVN". Mężczyzna ma syna Ignacego, który dostrzega w swoim ojcu zmarłego dziadka. Jan Kuroń pokazał rodzinną fotografię, na której widzimy m.in. Macieja Kuronia.

"Dawno, dawno temu. Z ojcem, Iwanem i dwójką młodszego rodzeństwa. Ja miałem tu chyba 14 lat… A teraz mój syn na pytanie 'kto to jest?', pokazuje palcem mojego ojca i mówi 'to ty! Tylko bez brody!'. Coś w tym jest" - przyznał na Instagramie.

Jan Kuroń bardzo pięknie wspominał ojca w 13. rocznicę jego śmierci. Syn Macieja Kuronia przypomniał, ile jego ojciec znaczył nie tylko dla najbliższej rodziny, ale i fanów, widzów programów kulinarnych.

"13 lat już… 13 lat temu świat się zatrzymał i część mojego serca umarła wraz ze śmiercią ojca. Niezmiennie, a może coraz bardziej… Nie ma dnia, żebym nie tęsknił. Nie ma dnia... Jeżeli macie, choć maleńką chwilę, pomyślcie serdecznie o tym Maćku, z którym gotowała kiedyś prawie cała Polska. Bardzo Wam z góry dziękuję" - wyznał w mediach społecznościowych.

Wojtek Cugowski o karierze i życiu rodzinnym. Jakie wsparcie otrzymuje od żony?
Wojtek Cugowski o karierze i życiu rodzinnym. Jakie wsparcie otrzymuje od żony? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Poniżej zdjęcie, o którym mowa w artykule.

A tak wygląda żona i syn Jana Kuronia.

Rodzina Kuroniów. Kto jest z kim spokrewniony?

Maciej Kuroń został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za zaangażowanie w kształtowanie społecznych postaw Polaków". Taką postawę miał po swoich rodzicach. Jego ojciec Jacek Kuroń był jednym z przywódców opozycji w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Polityk był współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników. Następnie piastował urząd posła i ministra pracy i polityki socjalnej. Kandydował też na urząd prezydenta RP. Słynna do dziś Kuroniówka to potoczne określenie darmowego posiłku, jaki był wydawany na ulicach Warszawy mieszkańcom miasta na początku lat 90. XX wieku, m.in. osobiście przez Jacka Kuronia. Pierwszą żoną Jacka Kuronia i matką Macieja była Grażyna Kuroń. Gdy jej mąż przebywał w więzieniu, dbała o podtrzymywanie ducha i nadziei, przekazywała za granicę wiadomości o represjach, czy udzielała pomocy żonom więzionych robotników.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości