Jerzy Połomski zdecydował, jak ma wyglądać jego nagrobek. Menedżerka zdradziła wstępny pomysł

Jerzy Połomski wybrał swój nagrobek
Jerzy Połomski wybrał swój nagrobek
Źródło: mwmedia
Jerzy Połomski zakończył już karierę artystyczną, ale wciąż bardzo ciepło myślą o nim jego fani. Artysta przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie spędził swoje 89. urodziny. Piosenkarz pochował w tym roku swoją siostrę. Kobieta spoczęła w grobie, który wcześniej wybrał sobie jej brat. Menedżerka Jerzego Połomskiego zdradziła, jaki nagrobek artysta wymarzył dla siebie.

Jerzy Połomski urodził się w Radomiu jako Jerzy Pająk. Artysta uczęszczał do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występował na deskach teatralnych, ale oddał swoje życie muzyce. Nigdy nie założył rodziny. Podobnie jak jego siostra, z którą po śmierci spocznie w jednym grobie na Powązkach.

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Jerzy Połomski wybrał sobie nagrobek

Jerzy Połomski już kilka lat temu wykupił sobie miejsce na cmentarzu na warszawskich Powązkach. W grobie spoczywa już jego siostra, która zmarła 1 lipca 2022. Jak dowiedział się "Super Express" artysta na jej pogrzebie przemyślał, jak ma wyglądać jego nagrobek. Zdradziła to jego menedżerka.

"Stanęłam z Jerzym między grobami i delikatnie zapytałam, jak chciałby, żeby wyglądał jego nagrobek. Powiedział, że ma być klasyczny, ale elegancki. Nie chce rzeźby. Sam zdecydował, że chce bardziej klasyczny nagrobek, który będzie pasował do tych sąsiadujących na Powązkach" - powiedziała Violetta Lewandowska.

Menedżerka Jerzego Połomskiego dba o realizację wizji artysty. Jest już po pierwszych rozmowach z firmą kamieniarską.

"Wstępny zamysł jest taki, że na płycie będzie postać Jerzego z mikrofonem. Zastanawiam się, czy będzie to zdjęcie, czy może rysunek. Ale, tak jak mówię, jest to wstępny pomysł, który może się zmienić" – dodała.

Jerzy Połomski mieszka w Skolimowie. "Jest typem samotnika"

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Jerzy Połomski 18 września 2022 roku skończył 89 lat. Piosenkarz spędził urodziny w Skolimowie. Przebywa tam ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Artysta m problemy z pamięcią i coraz gorszy słuch. Violetta Lewandowska powiedziała w wywiadzie, że jej podopieczny stroni od kontaktów towarzyskich. W dniu swoich urodzin poczęstował ciastem innych mieszkańców domu w Skolimowie, ale sam nie chciał do nich dołączyć, by uczcić jego święto.

Nie spędzi urodzin sam. Ja do niego przyjadę i przywiozę mu ciasto i owoce. Przede wszystkim odwiedzają go pracownicy, psychoterapeuci, pielęgniarki, pani dyrektor. Jest typem samotnika, więc pewnie pójdzie na spacer po parku
- zapowiedziała menedżerka przed urodzinami Jerzego Połomskiego.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości