Joanna Koroniewska stanowczo podsumowała relację z tatą. "Ojciec to stan emocji, a nie wspólny kod DNA"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Joanna Koroniewska nie ma kontaktu z ojcem

Joanna Koroniewska stworzyła rodzinę u boku Macieja Dowbora. Jej dzieciństwo nie było idealne. Aktorka bardzo kochała swoją mamę, którą straciła w młodym wieku. Cierpienia przysporzył gwieździe jej ojciec, który opuścił rodzinę i przez lata nie utrzymywał z nią kontaktu. Gdy udzielił wywiadu o relacji z córką, Joanna Koroniewska zabrała głos i skomentowała jego zachowanie. Czy słowa ojca coś zmieniły?

Joanna Koroniewska jest córką Teresy oraz Leszka Koroniewskich. Urodziła się w Toruniu.  Gdy miała dwa lata, ojciec opuścił rodzinę i wyjechał do Niemiec. Nie przyznał się, że ma inną kobietę i syna z poprzedniego związku - dwa lata starszego od jego córki. Joanna Koroniewska straciła z nim kontakt. Ukochana mama zmarła w 2000 roku. Kobieta przegrała walkę z nowotworem. Jej córka była wtedy u progu swojej popularności i musiała zmierzyć się z tragedią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Michał Czernecki o popełnionych błędach. "Nie byłem idealnym ojcem"
Michał Czernecki o popełnionych błędach. "Nie byłem idealnym ojcem" Michał Czernecki w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedział o swoich dzieciach.

Rodzice Joanny Koroniewskiej. Aktorka wspomina dzieciństwo

Joanna Koroniewska przez lata nie utrzymywała kontaktu z ojcem. Leszek Koroniewski kilka lat temu udzielił wywiadu w tygodniku "Dobry Tydzień", w którym wyjaśnił swoje postępowanie wobec rodziny. Powiedział, że musiał ją opuścić i wyjechać do Niemiec ze względów politycznych, lecz cały czas miał kontakt z córką. Stwierdził, że ten urwał się, gdy aktorka zaczęła swoją karierę. Mężczyzna wyznał, że miał żal do córki o to, że nie pomagała w opiece nad mamą, gdy ta przebywała w hospicjum.

"Miałem do Asi trochę żalu. Gdy jej mama była w hospicjum, to pomagała jej moja teściowa z pobliskiego Raszyna. Asia spędzała u niej weekendy i obiecywała, że też będzie ją wspierać. Nie robiła tego" - twierdził Leszek Koroniewski.

Ojciec Joanny Koroniewskiej chciał odnowić kontakt z córką, zdradził, że dzwonił do niej, gdy była w ciąży. Nigdy nie poznał swoich wnuczek. Według jego relacji Maciej Dowbor stanowczo powiedział, aby "dał spokój jego rodzinie". Aktorka zareagowała na słowa ojca. W podcaście "Zdanowicz pomiędzy wersami" została zapytana o to, czy jest szansa, że jeszcze pogodzi się ze swoim tatą. Odpowiedziała, że niczego nie wyklucza, ale nie podoba jej się sposób, w jaki ojciec chce się z nią skontaktować. Joanna Koroniewska rozwinęła swoją myśl w publikacji na Instagramie. Zobacz poniżej.

Joanna Koroniewska zwróciła się do ojca. Szczery wpis poruszył inne kobiety

Po wywiadzie ojca Joanny Koroniewskiej i serii artykułów na ten temat aktorka wydała w czerwcu 2021 oświadczenie. Podkreśliła, że to jej pierwsza i ostatnia wypowiedź w tej sprawie. "Ojciec to stan emocji, a nie wspólny kod DNA" - stwierdziła. Aktorka ma żal do taty o to, że nie skontaktował się z nią osobiście, tylko chciał zaistnieć w mediach. Uznała, że mężczyźnie zależy bardziej na swoim wizerunku niż na pojednaniu z córką.

"Drogi Tato. Ten samolot już odleciał. Wiele lat temu. Życzę ci wszystkiego dobrego, po raz kolejny przypominając, że najlepiej kontaktować się z bliskimi osobiście, nie przez publikacje w gazetach, bo to najdobitniej świadczy o prawdziwych intencjach człowieka. Ja codziennie czytam wiadomości od wielu nieznanych mi osób w mediach społecznościowych, więc argument jakoby się przez lata nie dało, już niestety przestał istnieć" - napisała Joanna Koroniewska na Instagramie.

"Jesteś wspaniała, mądra i silna! Pamiętaj o tym" - wspierała ją wtedy Barbara Kurdej-Szatan.

"Mam nadzieję, że moja córka też będzie miała takie podejście, jak dorośnie" - skomentowała Ewelina Taraszkiewicz, była partnerka Jakuba Rzeźniczaka, z którym ma córkę Inez.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości