Eryk Kulm jr to wszechstronny aktor z niezwykłą charyzmą. Oto co o nim wiemy

Eryk Kulm jr
Eryk Kulm jr
Źródło: MWMEDIA
Eryk Kulm jr to uzdolniony polski aktor, który podbił serca widzów swoim mocnymi kreacjami. Jego kariera nabiera tempa. Główna rola w nagrodzonym filmie "Filip", ale także jego mniejsze role pozostawiają niezatarte wrażenie - talent i charyzma młodego artysty są niezaprzeczalne.

Aktor nie boi się podejmować wyzwań, co sprawia, że zaczyna odgrywać coraz większą rolę w polskim przemyśle rozrywkowym. Eryk Kulm jr to wschodząca gwiazda, która z każdym rokiem świeci coraz jaśniej. Co o nim wiemy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Relacja z premiery filmu "Tata" z Erykiem Lubosem
Relacja z premiery filmu "Tata" z Erykiem Lubosem

Eryk Kulm jr – kim jest, wiek, rodzina

Eryk Kulm jr, polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, urodził się 19 października 1990 roku w Sopocie. Jego dziadek, Eryk Kulm, przez 33 lata był oficerem rozrywkowym na statku MS Batory, natomiast jego ojciec o imieniu Eryk Kulm był polskim muzykiem jazzowym i perkusistą, który zaczynał swoją muzyczną karierę jako muzyk big-beatowy w harcerskim zespole estradowym Takty.

Tata aktora w 1975 roku wyjechał do USA, gdzie studiował na bostońskiej wyższej uczelni muzycznej Berklee College of Music, lecz nie ukończył studiów. Grał w klubach jazzowych w Nowym Jorku, Miami, Los Angeles i Chicago, zarówno solowo, jak i z różnymi artystami, w tym z Krzysztofem Klenczonem. W 1989 roku wrócił do Polski i zaczął realizować się w Kwartecie Namysłowskiego i grupie "New Presentation", biorąc udział w festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, m.in. Jazz Jamboree. W 1993 roku stał się organizatorem Harenda Jazz Festival w Warszawie, a w 1997 roku założył swoje własny kwartet jazzowy. Był uważany za jednego z najważniejszych perkusistów jazzowych w Polsce.

Tata Eryka Kulma jr zmarł w 2015 roku i został pochowany na cmentarzu przy Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie w Pyrach. Jego wkład w rozwój polskiego jazzu jest nieoceniony, a jego muzyka pozostaje inspiracją dla wielu młodych muzyków.

Eryk Kulm jr – kariera filmowa

Eryk Kulm jr artystycznie poszedł w ślady ojca. Jednak jego pasją zostało aktorstwo. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w 2016 roku. Jest związany z różnymi teatrami, takimi jak Capitol, Collegium Nobilium oraz Kwadrat.

Aktorstwo to przede wszystkim ciężka praca. Ciężka praca nad sobą samym. Żeby przekazać coś innym, musisz to przeżyć, zrozumieć.
- mówił w wywiadzie z serwisem styl.pl.

Eryk Kulm jr karierę aktorską rozpoczął w 2004 roku, debiutując w filmie "Pręgi". Od tego czasu zagrał w wielu innych produkcjach filmowych, m.in. w filmach: "Ile waży koń trojański?", "Jesteś Bogiem", "Bogowie", "Body/Ciało", "Pitbull. Nowe porządki", "Autsajder", "Jak poślubić milionera", "Światło niebieskie miasta", "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" czy "Boże Ciało". Aktor zagrał ostatnio także w serialu Playera "Lipowo. Zmowa Milczenia", który zapowiada się jako hit.

Eryk Kulm jr – wybrana filmografia:

 • 2004: "Pręgi"
  • 2010: "Mała matura 1947"
   • 2012: "Prawo Agaty"
    • 2014: "Kamienie na szaniec"
     • 2019: "Mowa ptaków"
      • 2021: "Cudak"
       • 2021: "Śmierć Zygielbojma"
        • 2022: "Nic mnie w tobie nie przeraża"
         • 2022: "Filip"

          Eryk Kulm jr – seriale

          Eryk Kulm Jr. ostatnio zagrał w kilku interesujących serialach:

          • "Lipowo: Zmowa Milczenia" - ten serial można już oglądać w Playerze. Akcja toczy się w małym miasteczku, gdzie mieszkańcy doskonale opanowali grę pozorów. Historia miejscowości skrywa wiele tajemnic, a główną osią jest połączenie dwóch religijnych światów: pogańskiego i chrześcijańskiego. Kiedy do miasteczka przybywa osoba z zewnątrz, postanawia ona odkryć i skonfrontować wszystkie te sekrety.
           • "Klara" - ten serial będzie dostępny w Playerze w przyszłym roku. Opowiada o życiu dziewczyny, która jest jak wiele innych, ale jej czterdzieste urodziny przynoszą zmiany. Ma toksyczną matkę, nieobecnego ojca, kota reproduktora i liczne problemy. Mimo to Klara wierzy w spełnienie swoich marzeń. Jej serce bije dla Aleksa, niezbyt przystojnego prawnika z żoną. Serial opowiada o jej wierzeniach i przyjaźni z Wronką i Wojtkiem.
            • "Kiedy Ślub?" - to nowy serial Canal+ premierę będzie miał w przyszłym roku. Opowiada historię pary teoretycznie doskonałej, która po latach chce się rozstać. Wanda i Tosiek, choć różni, tworzą zgrany związek od czasów liceum. Jednak z biegiem czasu ich więź zaczyna się wypalać, i zamiast weselnych dzwonów nadchodzi rozstanie. Czy można tak łatwo zerwać długoletnią więź? Serial jest komediowym spojrzeniem na współczesną miłość i rozstanie, w reżyserii Piotra Domalewskiego i Łukasza Ostalskiego.

             Eryk Kulm jr – nagroda im. Zbyszka Cybulskiego

             Eryk Kulm jr to wszechstronny aktor, który nie boi się wyzwań i podejmuje różnorodne role. Jego talent i charyzma zapewniają mu stałe miejsce wśród czołowych polskich aktorów. Jego wyjątkowa uroda i charakterystyczna twarz sprawiły, że stał się rozpoznawalny nawet w epizodycznych rolach. W 2022 roku otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za tytułową rolę w filmie "Filip".

             Eryk Kulm jr – życie prywatne

             O życiu prywatnym aktora nie wiadomo zbyt wiele. W 2020 roku Eryk Kulm jr poinformował swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przeszedł operację plastyczną nosa. Wiele osób zainteresowało się tym tematem, ale aktor nie ujawnił swoich motywacji do podjęcia tej decyzji. Jednakże zapewnił, że kosztowało go to wiele cierpienia, a powrót do formy nie był łatwy i szybki.

             Eryk Kulm jr – Instagram

             Eryk Kulm jr prowadzi konto na Instagramie. Jego nick to @erickulmjr.

             Pomaga on karierze na pewnym etapie, ale ja traktuję go bardziej jako zabawę. Staram się poprawiać ludziom humor. I ponoć czasem mi się to udaje.
             Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
             Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

             Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

             Czytaj też:

             Autor: Kamila Jamrożek

             Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

             podziel się:

             Pozostałe wiadomości