Joanna Koroniewska pokazała siwe włosy. "Mam 43 lata i moje ciało podlega normalnym procesom"

Joanna Koroniewska o siwych włosach
Joanna Koroniewska o siwych włosach
Źródło: MWMEDIA
Joanna Koroniewska opublikowała w sieci zdjęcie, na którym widać jej pierwsze siwe włosy i dołączyła kilka fotografii gwiazd Hollywood, które nie przejmują się siwizną. Do postu dołączyła ważny apel do kobiet.

Joanna Koroniewska należy do grona gwiazd, dla których nie ma tematów tabu. Aktorka niejednokrotnie udowodniła również solidarność z kobietami, które każdego dnia muszą borykać się z oceną ich wyglądu przez osoby trzecie. Teraz aktorka zamieściła kolejny wpis wspierający kobiety.

Joanna Koroniewska o siwiźnie u kobiet

Joanna Koroniewska w obszernym wpisie na Instagramie zwróciła uwagę na podejście do siwych włosów u kobiet i mężczyzn. Otwarcie zaznaczyła, że nie godzi się na te rozróżnienia.

"Właściwie to dlaczego jest jakaś społeczna presja, że kobiety powinny farbować swoje siwe włosy?! Dlaczego jak taki Dowbor posiwiał to słychać ochy i achy, że to takie męskie, a w przypadku kobiet jest to traktowane jako objaw zaniedbania albo w najlepszym przypadku "poczciwej starości"?!" - zaczęła swój wpis.

W dalszej części aktorka zaznaczyła, że choć znalazła na swojej głowie pierwsze siwe włosy, nie zamierza ulegać presji społeczeństwa, by je przykrywać.

"Moje pierwsze trzy siwe włosy odkryłam kilka dni temu i wciąż tu są!! A skoro nie chcą same zniknąć, to może powinny zostać ze mną na dłużej?! Jedyną osobą, która powinna decydować o tym, co z nimi zrobię to ja sama! I nikt nie ma prawa mi wmawiać czy to jest sexy, czy też wprost przeciwnie. Tak samo jak co najmniej mało eleganckie są te pseudoprzyjacielskie rady przekazywane szeptem w stylu: Aśka zrób coś z tym. Zrób, bo co?! Bo taki jest zwyczaj?! Bo kobietom nie wypada?! Bo zdradzasz swój wiek?!" - czytamy.

Barbara Kurdej-Szatan o powiększeniu rodziny
Barara Kurdej-Szatan w rozmowie z nami powiedziała, czy razem z mężem myślą nad powiększeniem rodziny.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Joanna Koroniewska - ile ma lat?

Następnie aktorka podkreśliła, że godzi się na procesy zachodzące w jej ciele i zaapelowała do kobiet. Jako przykład, że tak można i że to jest normalne, podała hollywoodzkie aktorki, które na co dzień nie zaprzątają sobie głowy ukrywaniem siwizny.

"Tak mam 43 lata i tak… moje ciało podlega normalnym dla tego wieku procesom! Oczywiście lubię o siebie zadbać, też chcę spowalniać proces starzenia, bo przecież jak śpiewał Freddie Mercury "Who wants to live forever". Ale na pewno nie będę ulegać niczyjej presji! A poza tym spójrzcie, ile wspaniałych i pięknych kobiet nie wstydzi się swojej siwizny - Sarah Jessica Parker, Sharon Stone, Andy MacDowell. Dziewczyny nie dajmy się!".

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości