Gwiazdy

Joanna Krupa – dzieciństwo, kariera, rodzina

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Joanna Krupa podczas finału programu "Top Model"

Joanna Krupa szturmem weszła do polskiego show-biznesu i zawładnęła sercami fanów. Piękna modelka robiąca karierę za granicą, uroczo przekręcająca niektóre polskie słowa jest niezwykle ciepłą i pełną empatii osobą, która idealnie wpasowała się w nowy format stacji TVN "Top Model". Nie tylko pomaga uczestnikom, tłumacząc im, na czym polega zawód modela, ale i wspiera dobrym słowem, bo sama przeszła drogę, którą dziś podążają kolejni marzyciele o sławie.

Joanna Krupa to jedna z najbardziej znanych polskich modelek. Zrobiła międzynarodową karierę. Jak wygląda jej życie prywatne?

Joanna Krupa – wiek, dzieciństwo, kariera, "Top Model"

Joanna Krupa urodziła się w Polsce w 1979 r. W wieku 5 lat razem z mamą i siostrą Martą wyjechała do Chicago, a później zamieszkała w Los Angeles. Już w wieku 13 lat zaczęła uczęszczać do szkoły dla modelek. Ze względu na zbyt niski jak na wybiegi wzrost (170 cm), Joanna Krupa musiała postawić na foto-modeling. Od 2010 r. regularnie zaczęła się pojawiać na okładkach prestiżowych pism, takich jak Glamour, Playboy czy CKM, Cosmopolitan, InStyle, Maxim. W 2007 r. została uznana za jedną z 25 najbardziej seksownych kobiet na świecie (według magazynu "Playboy"). Była również uczestniczką 9. edycji amerykańskiego programu rozrywkowego emitowanego na ABC "Dancing with the Stars" (2009), w którym zajęła 4 miejsce. Wystąpiła również w reality show "The Real Housewives of Miami" (2012–2013). 

Od 2010 r. Joanna Krupa została także jurorką w programie "Top Model". Jako przewodnicząca jury i prowadząca program ma ostateczny głos w przypadku wątpliwości wśród pozostałych jurorów. To właśnie w tym formacie dała się bliżej poznać polskim widzom, a jej wypowiedzi z programu na stałe weszły do słowników młodzieży: "Ty jesteś zbyt anorektik moja droga", "Szajning lajk a star", "Twoje oczy som hipnotajzin", "Szoł mi co potrafisz", "Gratualcja".

Joanna Krupa – siostra

Joanna Krupa ma o 7 lat młodszą siostrę Martę, która urodziła się 10 maja 1986. Marta jest modelką, ale także piosenkarką i aktorką. W 2017 roku wyszła za mąż za amerykańskiego kierowcę wyścigowego Marco Andretti, nie mają jeszcze dzieci. Podobnie jak Joanna, także Marta wystąpiła w polskiej edycji "Taniec z gwiazdami", jednak odpadła z programu w drugim odcinku, zajmując ósme miejsce. Razem z Joanną Krupą zagrała w filmie dokumentalnym "Lauren Hildebrandt: Live from Hollywood". 

Joanna Krupa z siostrą Źródło: MWMEDIA

Zobacz wideo:

Julia Sobczyńska z "Top Model" o związku z kobietą. Jej babcia poszła do księdza
Julia Sobczyńska z "Top Model" o związku z kobietą. Jej babcia poszła do księdza Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Joanna Krupa – związki, mąż, dziecko

W 2013 r. Joanna Krupa po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu u boku Romaina Zago, właściciela klubu nocnego w Miami. Choć para znała się dosyć długo przed ślubem, bo spotykali się kilka lat, po złożeniu przysięgi niestety czekało ich wiele wyzwań. Joanna Krupa zaczęła robić karierę w Polsce, a Romain musiał pilnować swoich interesów w USA. Związek na odległość nie sprzyjał młodym małżonkom i w 2017 r. ogłosili, że z powodu rozpadu pożycia małżeńskiego, postanowili wziąć rozwód. 4 sierpnia 2018 r. Joanna Krupa kolejny raz złożyła przysięgę małżeńską. Jej wybrankiem został Douglas Nunes, producent filmów animowanych i komiksów z Taksasu.

Modelka była zachwycona przypadkowo spotkanym w parku mężczyzną, który tak jak ona również kocha psy. Zaledwie po 5 miesiącach doszło do zaręczyn, a wkrótce potem ślubu cywilnego w USA, oraz kościelnego w Krakowie. Pierścionek za 2 mln złotych zachwycił wszystkich fanów modelki, podobnie jak niezwykle romantyczna historia ich miłości.

Joanna Krupa w maju 2019 roku ogłosiła w "Dzień Dobry TVN", że jest w ciąży. Para doczekała się 2 listopada 2019 r. córeczki, Ashy-Leigh Presley Nunes, która jest oczkiem w głowie rodziców. Modelka chętnie dzieli się z fanami fragmentami ze swojego życia osobistego, informuje ich na bieżąco, jakie postępy robi maleńka.

Joanna Krupa – kampanie społeczne

Modelka jest jedną z najbardziej znanych obrończyń praw zwierząt. Sama ma kilka adoptowanych psów i całym sercem angażuje się we wszystkie akcje, które mają na celu zwiększenie swiadomości ludzi w zakresie opieki nad zwierzętami. W 2017 r. Joanna Krupa wzięła udział w programie na antenie TVN "Misja pies", w którym pomagała ludziom adoptować psiaki. Jurorka "Top model" należy również do organizacji People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), która sprzeciwia się zabijaniu zwierząt dla ich futer. 2 grudnia 2009 r. wystąpiła nago w jednej z najgłośniejszych kampanii PETA. Joanna jako anioł pływający w kościele wypełnionym psami trzyma krzyż zakrywający jej piersi i miejsca intymne. Krupa założyła również grupę ratowników zwierząt "Angels For Animal Rescue", która niesie pomoc nie tylko psom, ale wszystkim potrzebującym zwierzętom. 

Joanna Krupa – choroba

Joanna Krupa poinformowała fanów w 2019 r. że zdiagnozowano u niej Hashimoto. Jest to najczęstsza przyczyna niedoczynności tarczycy. Choroba dotyka głównie kobiety w średnim wieku, choć nie jest to zasadą, chorują na nią także dzieci i mężczyźni. Hashimoto nie jest łatwo zauważyć, schorzenie rozwija się powoli i stopniowo niszczy tarczycę. Objawy to: senność, suchość skóry, łamliwe paznokcie, bladość, zaparcia, jak również niewyjaśniony przyrost masy ciała. Warto udać się na wizytę u specjalisty.

Joanna Krupa – Instagram

Przewodnicząca jury "Top Model’’ prowadzi swój oficjalny profil na Instagramie pod nazwą @joannakrupa. 

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: ADRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości