Małgorzata Socha – wiek, kariera, związki, dzieci

Małgorzata Socha na spotkaniu prasowym do drugiego sezonu "BrzydUli"
Małgorzata Socha - wiek, mąż, rodzina
Źródło: ADRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Małgorzata Socha to aktorka, która występuje w topowych serialach telewizyjnych. Cieszy się ogromną popularnością i sympatią widzów. Otrzymała wiele nagród od publiczności, a jej rola Violetty z serialu "Brzydula" stała się kultowa.

Małgorzata Socha – wiek, dzieciństwo

Małgorzata Socha urodziła się w 1980 r. w Warszawie. Jest absolwentką XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Już od dzieciństwa ciągnęło ją na scenę, uczęszczała na kółko teatralne. Na studia wybrała oczywiście Akademię Teatralną w Warszawie.

Małgorzata Socha ma brata Piotra, starszego od niej o 9 lat. Rodzeństwo bardzo się wspierało, gdy u ich taty, który przez wiele lat był pilotem wojskowym, stwierdzono Alzheimera, a także, gdy zmarł w 2018 r.

Zobacz wideo:

Sylwia Graff o nowej miłości
Sylwia Graff szybko zaskarbiła sobie sympatię widzów jako jedna z bohaterek programu "Żony Miami". W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl opowiedziała, jak wyglądały początki jej miłości.
Źródło: Co za Tydzień

Małgorzata Socha – kariera

Małgorzata Socha zadebiutowała na scenie w spektaklu "Anka" w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Jednak już wcześniej zdobywała pierwsze szlify aktorskie, gdyż przed kamerą pojawiła się pierwszy raz w 1998 r. w serialu "Złotopolscy". Na jej rozpoznawalność wpływ miała rola Zuzanny Hoffer w popularnym serialu na antenie TVN "Na wspólnej" w którym gra od 2007 r. Kolejne lata umocniły jej pozycję gwiazdy, wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami" w 2008 r., a w latach 2009-2009 zaskarbiła sobie serca widzów rolą Violetty Kubasińskiej w kultowym już serialu "Brzydula", który w 2021 r. doczekał się kontynuacji. 

Małgorzata Socha dostała także szansę zaprezentowania swoich umiejętności na dużym ekranie. Wystąpiła w: "Samotność w sieci", "Śniadanie do łóżka" - główna rola Marty Białej, "Weekend" – komedia Cezarego Pazury, "Och, Karol 2" jako Maria, "Być jak Kazimierz Deyna" i "Wkręceni 2" jako Klementyna Lichoń. Jej główna rola w filmie "Jak poślubić milionera" z 2019 r. także przyniosła jej sławę i udowodniła, że Małgorzata Socha idealnie odnajduje się w komediach romantycznych.

Aktorka wystąpiła w czasie swojej kariery zawodowej w imponującej liczbie seriali telewizyjnych, bo można było ją oglądać na blisko 40 planach zdjęciowych. 

Sześć razy pojawiała się na liście "100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu" wg Forbesa. 

Otrzymała wiele nominacji do nagród oraz nagród w kategorii "Najlepsza aktorka" i "Najpiękniejsza Polka". 

Małgorzata Socha może poszczycić się także sporym dorobkiem w dubbingu. Użyczyła głosu w takich produkcjach jak: "Kurczak mały", "Alvin i wiewiórki", "Smerfy", "Królowa śniegu", "W głowie się nie mieści" oraz "Wilk w owczej skórze".

Małgorzata Socha – mąż i dzieci

Małgorzata Socha od wielu lat związana jest z Krzysztofem Wiśniewskim. Para poznała się, gdy aktorka miała 16 lat i uczęszczała do liceum. Do spotkania doszło na plaży w Darłówku, gdzie Krzysztof, starszy od Małgosi o 3 lata, dorabiał sobie jako ratownik. Początkowo nie wiadomo było, czy ten związek przetrwa, bowiem zakochanych dzieliło wiele kilometrów. Gosia mieszkała w Warszawie, a Krzysztof w Poznaniu.  „Dzięki telekomunikacji jesteśmy dzisiaj małżeństwem” – mówiła Socha w wywiadzie dla "Twojego Stylu". Okazało się bowiem, że młodzi spędzali wiele godzin na rozmowach w budkach telefonicznych, a ukochany Małgosi znajdował takie, które się zacinają i można było za te same pieniądze rozmawiać dłużej.

Później zaczął się czas studencki, Małgosia studiowała już wtedy w szkole teatralnej, a Krzysztof na politechnice. I kiedy postanowił przeprowadzić się do Warszawy, żeby szukać pracy, ich związek wszedł na inny etap.

To Małgosia zaproponowała Krzysztofowi małżeństwo, bała się, że jeśli nie złożą sobie przysięgi i nie zamieszkają razem, ich związek się rozpadnie. Pobrali się 5 lipca 2008 r. w kościele Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie.

Małżeństwem są już 13 lat i w tym czasie urodziło im się troje dzieci. Krzysztof Wiśniewski z zawodu jest inżynierem i rzadko pojawia się na ściankach razem z żoną. Jaka jest tajemnica sukcesu ich związku? „Różne są momenty w małżeństwie, ale najważniejsze, żeby zawalczyć o tę rodziną. Skoro się powiedziało "tak", to trzeba być w tym konsekwentnym. Bycie w małżeństwie to granie do tej samej bramki” - stwierdziła Małgorzata, pytana o przepis na szczęśliwy związek.  

Małżeństwo doczekało się trójki dzieci. Zofia urodziła się w 2013 r., Barbara w 2017 r., a rok później syn Stanisław. Aktorka chroni prywatność swoich dzieci, pojawiają się na jej zdjęciach, ale nie pokazuje ich twarzy.

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: ADRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości