Gwiazdy

Partnerka Bohdana Smolenia walczy z nowotworem. Bliscy zaapelowali o pomoc

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Bohdan Smoleń

Joanna Kubisa była partnerką Bohdana Smolenia. W 2016 roku pożegnała aktora i kontynuowała pracę w założonej wspólnie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Niedawno media obiegła informacja o chorobie, z którą zmaga się Joanna Kubisa. Zorganizowano specjalną zbiórkę na leczenie w Niemczech.

Bohdan Smoleń był polskim aktorem, piosenkarzem i satyrykiem. Największą popularność przyniósł mu udział w poznańskim kabarecie "Tey", w którym działał razem z Zenonem Laskowikiem. Występy tego niezwykłego duetu poddawane były cenzurze ze względu na antykomunistyczne treści. Prywatnie Bohdan Smoleń nie miał łatwego życia. Wraz z żoną Teresą doczekał się trójki dzieci. Po zmianie ustrojowej artysta prowadził sklep zoologiczny w Poznaniu. Niedługo później, w 1990 roku, samobójstwo popełnił syn Piotr. Rok później życie odebrała sobie jego ukochana żona. Bohdan Smoleń załamał się i na kilka lat wycofał z życia publicznego.

Partnerka Bohdana Smolenia zmaga się z chorobą. Potrzebna jest pomoc

W maju br. u Joanny Kubisy zdiagnozowano glejaka mózgu IV stopnia. Kobieta przeszła już operację wycięcia guza w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu oraz poddała się leczeniu onkologicznemu w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Tam ukończyła sześciotygodniowy cykl chemioterapii i radioterapii.

Dużą szansą na powrót do zdrowia jest leczenie w niemieckiej klinice. Przyjaciele Joanny Kubisy zorganizowali specjalną zbiórkę, której celem jest zebranie 600 tys. złotych.

"Wiemy, że nadzieją na przedłużenie życia jest immunoterapia w Kolonii w Niemczech. Dlatego potrzebne jest 600 tys. zł, by pokryć koszty związane z leczeniem" - czytamy w opisie zbiórki.

Po śmierci Bohdana Smolenia Joanna Kubisa nie zrezygnowała z prowadzenia założonej wspólnie fundacji. Prowadzi ośrodek w Baranówku koło Poznania, w którym odbywają się zajęcia hipoterapeutyczne dla osób z niepełnosprawnościami.

"Pani Asia ma jeszcze tyle do zrobienia. Podopieczni fundacji wciąż pytają kiedy wróci, tęsknią też konie i inne Stworzenia Pana Smolenia. Joanna Kubisa to fundacja, a fundacja to pani Asia" - piszą założyciele zbiórki.

Jeśli chcecie pomóc, załączamy link do zbiórki:

Michał Figurski i Fundacja Najsłodsi
Michał Figurski i Fundacja Najsłodsi W pijalni czekolady, co może w pierwszej chwili wyglądać na prowokację, dziennikarz Michał Figurski zorganizował spotkanie zachęcające do badań diagnostycznych wykrywających cukrzycę. Źródło: Co za Tydzień

Bohdan Smoleń - choroba i śmierć

Choć Joanna Kubisa i Bohdan Smoleń początkowo się przyjaźnili, z czasem połączyło ich uczucie. Razem przetrwali okres, w którym aktor mierzył się z pogorszeniem stanu zdrowia. Bohdan Smoleń od zawsze palił i to dużo. Jak sam przyznał kiedyś, od młodości wypala kilka paczek papierosów dziennie.

Stan zdrowia artysty zaczął się pogarszać w 2007 roku, kiedy to zachorował na przewlekłe zapalenie płuc. Zaledwie rok później Bohdan Smoleń doznał lewostronnego wylewu, a w 2010 roku przeszedł zawał serca, po którym wszczepiono artyście rozrusznik serca. Aktor jeszcze kilkukrotnie doznawał wylewów, a niektóre z nich kończyły się paraliżem i utratą mowy.

Zmarł 15 grudnia 2016 roku w szpitalu w Poznaniu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości