Joanna Kulig odcisnęła dłonie w Cannes. Którzy Polacy dostąpili już tego zaszczytu?

Joanna Kulig odcisnęła dłonie w Cannes. Polacy są dumni z aktorki
Joanna Kulig odcisnęła dłonie w Cannes. Polacy są dumni z aktorki
Źródło: Getty Images
Festiwal w Cannes dobiega końca. Polska aktorka Joanna Kulig dostąpiła zaszczytu i zasiadła w jury w sekcji Un Certain Regard, która została stworzona, by promować innowacyjnych twórców filmowych. Joanna Kulig pojawiała się na czerwonym dywanie w kreacjach zaprojektowanych przez Diora i Armaniego. Artystka pochwaliła się kolejnym zaszczytem — odcisnęła swoje dłonie w słynnej Alei Gwiazd.

Joanna Kulig została doceniona w polskim kinie, a rola w filmie "Zimna wojna" otworzyła jej drzwi do kariery zagranicznej. Przypomnijmy, że wspomniany film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego został trzykrotnie nominowany do Oscara (walczył o nagrodę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, za najlepszą reżyserię i najlepsze zdjęcia). Mimo że twórcom nie udało się zdobyć statuetki, to obraz był szeroko komentowany i doceniany m.in. również za grę aktorską Joanny Kulig. Po tym sukcesie jej kariera nabrała tempa. Aktorkę można było zobaczyć w serialu "The Eddy", którego współproducentem i reżyserem jest Damien Chazelle, nagrodzony Oscarem za "La La Land".

Joanna Kulig odcisnęła dłonie w Cannes. Rodacy są z niej dumni

Joanna Kulig udostępniała na Instagramie zdjęcia z festiwalu Cannes. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć, jak prezentowała się na czerwonym dywanie wśród innych osobistości ze świata kina. Aktorka została poproszona o odciśnięcie swoich dłoni, które będzie można później podziwiać w Alei Gwiazd. Wcześniej w ten sposób zostali uhonorowani m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda i Andrzej Żuławski.

"Co za zaszczyt dla mnie ta droga do gwiazd. Miałam 18 lat, kiedy po raz pierwszy przyjechałam do Cannes, potem w 2018 roku z 'Zimną wojną', a teraz jako członek Jury Un Certain Regard. Jestem bardzo wzruszona! Dziękuję" - napisała po francusku Joanna Kulig.

Pod postem Joanny Kulig pojawiło się wiele komentarzy i gratulacji od polskich aktorów i aktorek. Maja Ostaszewska, Maciej Musiałowski i Borys Szyc biją Joannie Kulig brawo i przesyłają swoje wsparcie. Anna Oberc bardzo ucieszyła się z wyróżnienia koleżanki po fachu.

"Aśka!!! Ty nasza Dumo Narodowa!!! Kocham" - napisała.

mask singer_urbanska_wsparcie
Mąż i córka wspierają Nataszę Urbańską. "Nie ma mnie czasem cały dzień"
Natasza Urbańska w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o wsparciu, jakie dostaje od najbliższych. Gwiazda bez ogródek przyznała, że czasem potrafi jej nie być w domu cały dzień. Wówczas Janusz Józefowicz i ich córka Kalina muszą sobie radzić sami. - To wszystko często jest też pode mnie aranżowane - mówiła.

Kariera Joanny Kulig po urodzeniu dziecka. Jak połączyła macierzyństwo z pracą?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Aktorka zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, by rozwijać swoją karierę aktorską. Przebywa tam z mężem i trzyletnim synem. W rozmowie z Kingą Burzyńską na początku 2022 roku opowiedziała o wyzwaniach w swoim dotychczasowym życiu.

"Godzenie tych trzech ról: matki, aktorki i żony, to jest karkołomne zadanie. Czasami są różne trudności logistyczne, że podróżujesz, jesteś z dzieckiem, relacja. To są rzeczy normalne, że człowiek się stresuje, chce wszystko pogodzić, żeby było dobrze w domu i na planie, nie chce rezygnować z pracy i chce być w domu z dzieckiem. To są takie rzeczy, z którymi człowiek całe życie będzie się zmagał" - powiedziała.

Aktorka otrzymała rolę w serialu "The Eddy", gdy była w zaawansowanej ciąży. Musiała wykonać tytaniczną pracę, by pogodzić później opiekę nad synkiem i pracę na planie.

"Z dzisiejszej perspektywy mogę powiedzieć, że nie miałam pojęcia, na co się piszę. Byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem. Nie wiedziałam, jak wygląda macierzyństwo. Kiedy mały skończył dwa tygodnie, zaczęłam powoli przygotowywać piosenki, a półtora miesiąca później byłam już w Paryżu. Rwałam włosy z głowy. W co ja się wpakowałam? Co ja im obiecałam?! Nieprzespane noce, karmienie piersią, zanikająca pamięć i tyle piosenek… Ten plan był dla mnie jak wojna. Ale z czasem mój mózg jakoś dopasował się do nowych wyzwań, do trójjęzycznego planu, do dziwacznego rytmu pracy. I wszystko się udało" - wspominała w wywiadzie dla "Vogue".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości