Znana hollywoodzka para w filmie polskiego reżysera. O czym będzie thriller "Wyspa"?

Joaquin Phoenix i Rooney Mara wystąpią w filmie Pawła Pawlikowskiego
Joaquin Phoenix i Rooney Mara wystąpią w filmie Pawła Pawlikowskiego
Źródło: Getty Images/MWMEDIA
Paweł Pawlikowski pracuje nad nowym filmem. Polski aktor do thrillera "Wyspa" zatrudnił utalentowany aktorski duet. Joaquin Phoenix i Rooney Mara są parą nie tylko na ekranie, ale i w życiu.

Cztery lata po premierze głośnej "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski przygotowuje nowy film. Informacja pojawiła się tuż przed zaczynającymi się 1 listopada targami American Film Market, na których ma być promowana produkcja. Thriller "Wyspa" tym razem nie będzie osadzony w polskich realiach.

Joaquin Phoenix i Rooney Mara wystąpią w filmie Pawła Pawlikowskiego

Do swojego nowego dzieła reżyser nagrodzonej Oscarem "Idy" i nominowanej do prestiżowej statuetki "Zimnej wojny" zatrudnił znany aktorski duet z Hollywood. W rolach głównych w "Wyspie" wystąpią Joaquin Phoenix i jego życiowa panterka Rooney Mara. Para poznała się w 2013 roku na planie filmu Spike’a Lee "Ona". Zaiskrzyło między nimi trzy lata później. W 2018 roku po raz kolejny wystąpili razem w dramacie "Maria Magdalena".

Joaquin Phoenix to aktor, który słynie z bardzo uważnego doboru ról. Za kreację w "Jokerze" Todda Phillipsa zdobył Oscara. Rooney Mara także otarła się o tę najważniejszą filmową statuetkę. Została nominowana do dwóch Oscarów za rolę w "Dziewczynie z tatuażem" Davida Finchera i "Carol" Todda Haynesa.

Joaquin Phoenix i Rooney Mara nie lubią zdradzać szczegółów z prywatnego życia. Wiadomo jednak, że para doczekała się wspólnego dziecka.

"Wyspa" - o czym jest film Pawła Pawlikowskiego?

Scenariusz "Wyspy" oparty jest na autentycznych wydarzeniach. Akcja filmu toczy się w latach 30. XX wieku. Para Amerykanów ucieka od cywilizacji, budując sobie mały, prywatny raj na odludnej wyspie. Ich spokój zostaje jednak zburzony. Przypadkiem stają się sensacją brukowców. Na wyspie zjawia się europejska hrabina, która chce ją przejąć i zbudować na niej luksusowy hotel. Raj, który stworzyła sobie para bohaterów, zostaje zrujnowany. Przeciwko intruzom zwraca się natura, a wydarzenia, które rozgrywają się na wyspie, doprowadzają do tragedii.

Producentami "Wyspy" są Tanya Seghatchian i John Woodward dla Apocalypso Pictures oraz Brightstar. Wśród współproducentów jest zaprzyjaźniona z Pawłem Pawlikowskim Ewa Puszczyńska, współtwórczyni sukcesów "Idy" i "Zimnej wojny". Firma FilmNation Entertainment ma rozpocząć międzynarodową sprzedaż "Wyspy" podczas wielkich targów American Film Market, które zaczynają się już 1 listopada.

czt_25
"Różyczka 2". Magdalena Boczarska o podwójnej roli w filmie
Źródło: "Co Za Tydzień"

Paweł Pawlikowski - kim jest?

Paweł Pawlikowski to jeden z najzdolniejszych polskich reżyserów. Jego produkcja "Ida" została nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu zagranicznego w 2015 roku. "Ida" zdobyła też nominację za zdjęcia. Drugie jego dzieło "Zimna wojna" z 2018 roku dostało nagrodę na festiwalu w Cannes. Film zdobył też dwie inne nominacje do Oscara – za zdjęcia i jako najlepsza produkcja zagraniczna.

Paweł Pawlikowski
Paweł Pawlikowski
Źródło: MWMEDIA

"Paweł Pawlikowski jest obecnie jednym z najwybitniejszych filmowców na świecie. Paweł opowiadający historię o zazdrości, zdradzie i morderstwie w rajskim ogrodzie jest dokładnie tym, czego wszyscy potrzebujemy, aby przyciągnąć widzów z powrotem do kina" - stwierdził Glen Basner, dyrektor generalny FilmNation Entertainment, cytowany przez portal "Deadline Hollywood".

Wcześniej Paweł Pawlikowski przygotowywał film o rosyjskim pisarzu i polityku Edouardzie Limonowie. Ostatecznie oddał swój scenariusz rosyjskiemu reżyserowi mieszkającemu obecnie w Paryżu Kiriłłowi Sieriebriennikowi.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości