Utwór Coldplay wybrzmiał po wystąpieniu Joe Bidena. Dobór piosenki nie był przypadkowy

Popularny utwór Coldplay poleciał po wystąpieniu Joe Bidena.
Popularny utwór Coldplay poleciał po wystąpieniu Joe Bidena
Źródło: TVN
Joe Biden przebywa obecnie z wizytą w Polsce. Prezydent USA spotkał się z zebranymi w Warszawie. Wygłosił płomienne przemówienie, po którym wybrzmiał znany utwór grupy Coldplay. Jak się okazuje piosenka "A Sky Full Of Stars" jest bardzo ważna dla Joe Bidena.

Joe Biden przybył do Polski z Ukrainy 20 lutego wieczorem. We wtorek 21 lutego spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Przeprowadzono oficjalne rozmowy międzypaństwowe, a po południu prezydent USA wygłosił przemówienie w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"Trump
"Trump. Bez precedensu". Głośny dokument już w Playerze. Zwiastun
Źródło: Player

Joe Biden w Polsce  – piosenka Coldplay po przemówieniu

Wizyta prezydenta USA w Polsce ma związek z trwającą już ponad rok wojną w Ukrainie. Joe Biden wygłosił w Warszawie przemówienie, w którym podkreślił, jak ważna jest dalsza współpraca w celu pokonania rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie. Amerykański przywódca przedstawił Władimira Putina jako współczesnego tyrana i dyktatora. Zaakcentował też niezwykły wkład Polski w pomoc sąsiadom. Nasz kraj stał się bardzo ważnym partnerem Stanów Zjednoczonych oraz cennym pośrednikiem między Zachodem i Ukrainą.

Po wystąpieniu Joe Bidena w głośnikach rozbrzmiała piosenka zespołu Coldplay "Sky Full of Stars", czyli po polsku "Niebo pełne gwiazd". Na scenie pojawiły się dzieci z ukraińskimi i amerykańskimi flagami. Jak się okazuje, dobór utworu nie był przypadkowy. Choć wiele osób spodziewało się bardziej dostojnego i patetycznego kawałka, to prezydent USA wybrał właśnie kompozycję śpiewaną przez Chrisa Martina. Piosenka brytyjskiej grupy towarzyszyła amerykańskiemu przywódcy już wcześniej. Hit Coldplay usłyszeli m.in. obywatele USA obecni na wiecu w Wilmington z okazji zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich.

Joe Biden w Polsce  – smutna historia piosenki Coldplay

Niestety piosenka Coldplay "Sky Full of Stars" nie budzi w Joe Bidenie wesołych wspomnień. Kryje się za nią bolesna historia. Jak można dowiedzieć się z informacji medialnych, był to ulubiony utwór ukochanego syna prezydenta USA, który zmarł w 2015 roku w wieku 46 lat po długiej walce z rakiem mózgu.

Beau Biden był ulubieńcem ojca. Służył w Gwardii Narodowej Armii Delaware, skąd wysłano go do Iraku w 2008 roku, gdzie został odznaczony Brązową Gwiazdą. Podobnie jak Joe Biden pełnił urząd polityczny. Był prokuratorem generalnym stanu Delaware.

Joe Biden bardzo źle przeżył stratę ukochanego syna. Była to dla niego tak niewyobrażalna tragedia, że myślał nawet o wycofaniu się z życia publicznego. Na łożu śmierci złożył jednak synowi obietnicę, że wróci do polityki. Kiedy Chris Martin wokalista zespołu Coldplay, dowiedział się o śmierci Beau Bidena, zgodził się zaśpiewać ulubioną piosenkę zmarłego na jego pogrzebie.

Beau Biden
Beau Biden - najstarszy syn Joe Bidena
Beau Biden
Źródło: Getty Images

Śmierć Beau Bidena to nie jedyny dramat, jaki dotknął prezydenta USA. Przeczytaj więcej na temat tragicznej przeszłości Joe Bidena.

Przemówienie Joe Bidena w Warszawie
Przemówienie Joe Bidena w Warszawie
Przemówienie Joe Bidena w Warszawie
Źródło: Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości