Adele i Ed Sheeran odmówili Karolowi III. Kto wystąpi na koronacji?

Adele i Ed Sheeran odrzucili zaproszenia od Karola III
Adele i Ed Sheeran odrzucili zaproszenia od Karola III
Źródło: Chris Jackson/Getty Images
Koronacja Karola III zbliża się już wielkimi krokami. Nowy monarcha wybrał już muzykę i wykonawców, którzy mają uświetnić jego wielkie święto. Podczas tego podniosłego wydarzenia zaśpiewają między innymi Spice Girls, Harry Styles czy Lionel Richie. Zaproszenie dostali także Ed Sheeran oraz Adele, jednak odmówili królowi.

Koronacja Karola III odbędzie się 6 maja br. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w Wielkiej Brytanii od przeszło 70 lat, nic więc dziwnego, że jest przygotowywane z wielkim rozmachem. Uroczystości mają potrwać trzy dni, a w dokładnym planowaniu każdego z nich aktywnie uczestniczy sam król. Karol III wybrał już utwory, które zabrzmią na ceremonii koronacyjnej. Zaprosił też do występów wielkie gwiazdy, jednak nie wszystkie z nich przyjęły zaproszenia.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

CZT_Hotel Paradise_Monika_Shmidt _Rodzina_wpadka
Monika z "HP" nie powiedziała rodzinie o udziale w show
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Karol III zaprosił na koronacje wielkie gwiazdy. Niektórzy odmówili

Karol III osobiście zaprosił kilka znanych gwiazd, by wstąpiły na wielkim koncercie koronacyjnym dzień po głównej ceremonii. Na wydarzeniu wystąpią Spice Girls, Harry Styles oraz Lionel Richie. Najbardziej monarsze zależało jednak na obecności Adele i Eda Sheerana. Oboje jednak odmówili.

O wszystkim poinformował portal Daily Mail. Dziennikarze magazynu "OK!" postanowili natomiast sprawdzić, dlaczego gwiazdy odmówiły samemu królowi. Okazało się, że Ed Sheeran dzień przed koronacją ma już od dawna zaplanowany koncert w Stanach Zjednoczonych w Teksasie i w związku z tym nie mógł przyjąć zaproszenia. Całkiem inaczej wygląda sytuacja w kontekście Adele.

Wokalistka nie ma bowiem żadnych zobowiązań, które byłyby planowane po 23 marca. Również 7 maja będzie miała wolne. Mimo wszystko słynna Brytyjka nie przyjęła zaproszenia i nie wyjaśniła powodów swojej decyzji.

"Zespół, który pracuje nad listą wykonawców uświetniających wyjątkowe wydarzenie, zwrócił się do dwóch z nich, ale otrzymali odpowiedź, że są niedostępni. Było to dla nich ogromnym rozczarowaniem. To są największe nazwiska show-biznesu, kwintesencja brytyjskiego świata. Są znani na całym świecie. To taka szkoda - podsumował magazyn "OK!".

Karol III wybrał już muzykę na uroczystość swojej koronacji

Podczas gdy dzień po koronacji w Londynie zabrzmi muzyka rozrywkowa, tak samej głównej uroczystości będzie towarzyszyć muzyka klasyczna. Karol III wybrał utwory różnych kompozytorów - od słynnych klasyków Georga Friedricha Händla i Edwarda Elgara, po twórców musicalowych i filmowych, takich jak między innymi Andrew Lloyd Webber czy Patrick Doyle. W hołdzie dla swojego zmarłego ojca nowy monarcha planuje włączyć także sakralny utwór z greckiej muzyki prawosławnej. Przypomnijmy bowiem, że rodzina księcia Filipa pochodziła właśnie z Grecji.

Każdy z artystów otrzymał swoje własne zadanie. Patrick Doyle ma skomponować marsz koronacyjny, Andrew Lloyd Webber natomiast ma napisać hymn dla króla Karola III.

"Mój hymn zawiera słowa zaczerpnięte, lekko zaadaptowane, z Psalmu 98. Napisałem go dla chóru i organów opactwa Westminster, uroczystych instrumentów dętych i orkiestry" - mówił w rozmowie z Daily Mail.

Na koronacji w Opactwie Westminsterskim zaprezentują się także wielcy soliści, a także chóry. Orkiestrą tego dnia dyrygować będzie Sir Antonio Pappano, czyli dyrektor muzyczny Royal Opera House.

"Jego Wysokość wybrał piękny i różnorodny program, który, jak sądzę, podkreśli wspaniałość tej wyjątkowej uroczystości" - mówił.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości