Gwiazdy żegnają Olivię Newton-John. John Travolta we wzruszającym wpisie

"Grease". Olivia Newton-John i John Travolta
Gwiazdy żegnają Olivię Newton-John
Źródło: Getty Images
Olivia Newton-John nie żyje. Aktorka znana z kultowego filmu "Grease" zmarła 8 sierpnia 2022 roku. Gwiazdy Hollywood publikują wpisy, w których żegnają koleżankę po fachu. John Travolta podzielił się wzruszającym wyznaniem.

Olivia Newton-John była australijsko-brytyjską aktorką i wokalistką, a także autorką tekstów. Ogólnoświatową rozpoznawalność przyniosły jej role w musicalach - w kultowym "Grease" oraz "Xanadu".

John Travolta żegna Olivię Newton-John. Hollywood w żałobie

Olivia Newton-John walczyła z rakiem, który po kilku latach przerwy w 2017 roku zaatakował ponownie. Informacja o śmierci gwiazdy wstrząsnęła Hollywood. Aktorzy publikują wzruszające wpisy, w których żegnają Olivię Newton-John. Jako jeden z pierwszych głos zabrał John Travolta, który wraz ze zmarłą aktorką stworzył kultowy duet Sandy i Danny w musicalu "Grease".

Aktor opublikował wpis, w którym podkreślił, jak ważna w jego życiu była zmarła gwiazda.

"Moja najdroższa Olivio, uczyniłaś nasze życie lepszym. Twój wpływ był niesamowity. Tak bardzo cię kocham. Zobaczymy się na końcu tej drogi i wtedy znów będziemy razem. Twój od chwili, gdy cię zobaczyłem, i na zawsze! Twój Danny, twój John!" - napisał John Travolta.

Kilka słów skreśliła również Jane Seymour, w Polsce znana z serialu "Doktor Quinn".

"Informacja o odejściu mojej drogiej przyjaciółki Olivii mnie zdruzgotała. Zawsze była dla mnie wspaniałą przyjaciółką i powiernikiem. Olivia inspirowała wszystkich swoim pozytywnym nastawieniem do życia i niesłabnącym pragnieniem pomagania innym" - napisała.

Aktorka zdradziła, że poznała Olivię Newton-John, kiedy po raz pierwszy przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Wówczas zamieszkała z jej starszą siostrą Roną.

"Świat stracił jedno ze swoich najjaśniejszych świateł" - dodała Jane Seymour.

Jane Seymour, Olivia Newton-John
Jane Seymour żegna Olivię Newton-John
Jane Seymour, Olivia Newton-John
Źródło: Instagram @janeseymour/https://www.instagram.com/janeseymour/

Kondolencje rodzinie złożył także Antonio Banderas. "Spoczywaj w pokoju Olivio Newton-John" - napisał.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim

Olivia Newton-John nie żyje

O śmieci gwiazdy "Grease" poinformował jej mąż John Easterling za pośrednictwem mediów społecznościowych. Olivia Newton-John zmarła 8 sierpnia 2022 roku na swoim ranczu w południowej Kalifornii. Aktorka i piosenkarka chorowała na raka. Po raz pierwszy z chorobą zetknęła się w 1992 roku, wtedy to przeszła operację nowotworu piersi.

Popularność przyniosła jej rola w kultowym filmie "Grease", w którym wystąpiła u boku Johna Travolty. W musicalu pochwaliła się talentem wokalnym - zaśpiewała m.in. wielki przebój "Summer nights". Poza aktorstwem zajmowała się również muzyką oraz pisała teksty piosenek. Olivia Newton-John zmarła w wieku 73 lat.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości