Gwiazdy

Miliarder Józef Wojciechowski o podejściu do bogactwa. Pochwalił Roberta Lewandowskiego

Gwiazdy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Józef Wojciechowski o nastawieniu Polaków do bogaczy

Józef Wojciechowski to polski biznesmen, który w 2019 roku pojawił się na liście 100 najbogatszych Polaków. 75-letni miliarder był prezesem klubu Polonia Warszawa. Obecnie jest głównym udziałowcem firmy deweloperskiej. Prywatnie jest związany z 26-letnią Patrycją Tuchlińską, z którą doczekał się dziecka. Józef Wojciechowski porównał wizerunek majętnego człowieka w Polsce i w USA. Ocenił również podejście biznesowe Roberta Lewandowskiego.

Józef Wojciechowski i Patrycja Tuchlińska tworzą parę, która wzbudziła w Polsce sporo kontrowersji ze względu na różnicę wieku. Mimo wątpliwości otoczenia para ułożyła sobie życie i wychowuje razem syna. Patrycja Tuchlińska jest absolwentką inżynierii mechanicznej. Wcześniej pracowała jako fotomodelka. A jak sukces osiągnął jej partner?

Józef Wojciechowski wspomina czas w Polonii Warszawa

Józef Wojciechowski nie prowadzi social mediów. Rzadko wypowiada się w mediach. Ostatnio udzielił jednak wywiadu autorce książki "Chwila z...", Izabeli Koprowiak. Opowiedział o kierowaniu klubem i wspominał dawne czasy. Okazało się też, że kilka lat temu wziął udział w wyborach na prezesa PZPN... z nudów!

"Przyjechał Radek Majdan z kilkoma osobami i zaczęli namawiać. To był czas, w którym, muszę przyznać, trochę mi się już nudziło" - powiedział w rozmowie.

Biznesmen przyznał, że przez pracę w branży piłkarskiej ucierpiało jego zdrowie.

"Czas spędzony w Polonii był olbrzymim stresem. Podchodziłem do kierowania klubem zbyt emocjonalnie... Pieniędzy na pewno straciłem dużo, ale najwięcej zdrowia. W 2008 roku uszkodziłem nerw twarzowy. To ogromnie bolesne. Mogę z tym żyć, jednak do końca nigdy się nie wyleczę" - dodał.

W dalszej części artykułu przeczytasz o podejściu miliardera do pieniędzy.

Agnieszka Woźniak-Starak nie ukrywa: Nie umiem rozmawiać o pieniądzach
Agnieszka Woźniak-Starak nie ukrywa: Nie umiem rozmawiać o pieniądzach Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą poruszyła temat pieniędzy. Gwiazda nie ukrywała, że w przeszłości nie było jej łatwo mówić o wynagrodzeniu podczas rozmów kwalifikacyjnych do pracy i do dziś ma "bardzo wiele do przepracowania" w tej kwestii. "Nie umiem rozmawiać o pieniądzach" - mówiła otwarcie.

Józef Wojciechowski o majętnych ludziach i Robercie Lewandowskim

Józef Wojciechowski zaangażował się w biznes deweloperski. Najpierw próbował swoich sił w Szwecji, potem w Stanach Zjednoczonych.

"Postanowiłem więc, że będę budował domy na Florydzie dla bogatych klientów. To był strzał w dziesiątkę" - wspomina.

Ukochany Patrycji Tuchlińskiej stwierdził, że mimo iż dopiero w Polsce poczuł się naprawdę bogaty, to zauważył też, że w USA lepiej traktuje się majętnych ludzi.

"Kiedy ludzie widzą majętnego człowieka, podchodzą do niego z szacunkiem, chcą nawiązać kontakty prywatne i biznesowe. Dla Amerykanów pieniądze są wyznacznikiem wysokiej inteligencji. Jak to mówią Żydzi: 'pieniądze nie biorą się z dużych przychodów, ale dużych oszczędności'. W Polsce majętnych ludzi tak się nie szanuje" - uznał w rozmowie.

Na koniec rozmowy miliarder powrócił na chwilę do tematu piłki nożnej i zwrócił uwagę na Roberta Lewandowskiego. Józef Wojciechowski podkreślił jego zasługi i zdolność biznesowego myślenia.

"Jest wielu inteligentnych ludzi w piłce. Niedawno miałem kilka spotkań z Robertem Lewandowskim. Poza talentem piłkarskim ma bardzo lotny umysł, ogromne pojęcie biznesowe. Jak na piłkarza to cecha wręcz niespotykana. Nie tylko umiejętności, ale też mądrość wyniosły go na szczyt" - zachwycał się.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości