Julia Kamińska o problemach ze zdrowiem i strachu, który jej towarzyszył. Ma ważny apel

Julia Kamińska
Julia Kamińska
Źródło: MWMEDIA
Julia Kamińska opowiedziała o problemach ze zdrowiem. Zdradziła, że odczuwała ból i szukała przyczyny złego samopoczucia, aż w końcu dowiedziała się co jej dolega. Aktorka zachęca fanów do wykonywania badań. Opowiedziała, jak sama dba o zdrowie.

Julia Kamińska największą popularność zdobyła, gdy występowała w serialu "BrzydUla" jako Urszula Cieplak. Aktorka zagrała główną rolę w komedii romantycznej "Narzeczony na niby", była jurorką w show "Mask Singer", pojawiała się w "Na Wspólnej", a jej głos można usłyszeć w bajkach.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

MASK SINGER - Kaminska 3 - popr
Julia Kamińska o planach po "BrzydUli"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Julia Kamińska o dbaniu o zdrowie. Zachęca do wykonywania badań

Julia Kamińska w rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała o tym, przez co jakiś czas temu przechodziła. Odczuwała ból, który spędzał jej sen z powiek. Aktorka sięgnęła po fachową pomoc i po usłyszeniu diagnozy mogła odetchnąć z ulgą, lecz wciąż pamięta strach, który jej wcześniej towarzyszył.

"Zrobiłam szereg badań. Dowiedziałam się, co jest przyczyną bólu i okazało się, że w dosyć sposób łatwy można ten ból wyeliminować. Oczywiście spadł mi kamień z serca. Wszystko jest dobrze, ale w takich momentach, kiedy przynajmniej początkowo ta diagnoza nie jest oczywista i robimy kolejne badania, [...] to są takie chwile strachu, który nie towarzyszy nam na co dzień. Dlatego tym bardziej, jeżeli miałam okazję przeżyć to sama, wiem, jak ważne jest to, żeby regularnie się badać i mieć maksymalną ilość informacji na temat swojego ciała i ducha" - powiedziała w wywiadzie.

Julia Kamińska zachęciła fanów do tego, aby słuchali organizmu i nie bagatelizowali sygnałów, które wysyła im ciało.

"Łatwo jest nie pamiętać o regularnych badaniach w momencie, kiedy nic nas nie boli, a niestety bywa, tak, że kiedy boleć zaczyna, to już może być za późno i robi się nieprzyjemnie. Dlatego badajmy się regularnie" - apeluje.

Julia Kamińska w rozmowie z Jastrząb Post opowiedziała krótko, jak na co dzień dba o zdrowie i dobre samopoczucie.

"Staram się to tego podchodzić holistycznie, czyli uprawiam sporty, staram się nie stresować, zdrowo się odżywiam, nie palę i póki co, to mi wystarcza. I oczywiście badam się regularnie" - podkreśliła.

Julia Kamińska od lat walczy z astmą

Julia Kamińska w 2023 roku wystąpiła w programie Marka Sekielskiego, w którym zdradziła, że od lat walczy z astmą oraz alergiami, które powodują duszności.

"Moje astma i alergie były bardzo wyraźne i ekstremalne, bo sporo czasu spędzałam w szpitalach. Było to dosyć oczywiste, że kiedy miałam jakikolwiek kontakt z psem, to natychmiast puchłam i się dusiłam, miałam katar i leciały mi łzy, więc nie było wątpliwości, że to alergia" - powiedziała.

Aktorka wspominała również o problemach, z jakimi borykała się już jako mała dziewczynka. Zapamiętała szczególnie wizytę w szpitalu.

"Kiedy byłam w szpitalu, to musiałam się przyzwyczaić do tego, że wiecznie miałam założony wenflon i ten wenflon trzeba było przekładać, bo żyły po prostu nie wytrzymywały ilości leków i ingerencji. Jako dziecko, nie wiem, czy ja miałam 10 lat, był taki moment, że zastanawiano się, czy zakładać wenflon na nogę, bo nie mam już wolnych żył na rękach" - dodała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości