Juliette Binoche ścięła włosy na znak protestu. Fani poruszeni po obejrzeniu jej wideo

Autor:
Kalina
Szymankiewicz

Juliette Binoche ścięła włosy w geście solidarności z irańskimi kobietami, które protestują po śmierci Mahsy Amini. Francuska aktorka uwieczniła moment ścinania włosów na wideo. Dołączyły do niej inne znane kobiety. W sieci wywołało to spore poruszenie.

Juliette Binoche jest francuską aktorką, laureatką Oscara i wielu innych prestiżowych nagród. Jest dobrze znana polskim widzom. Wystąpiła w trylogii "Trzy kolory" w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Sporą rozpoznawalność przyniósł jej też film "Czekolada", w którym wystąpiła u boku Johnny'ego Deppa.

"Różyczka 2". Magdalena Boczarska o podwójnej roli w filmie
"Różyczka 2". Magdalena Boczarska o podwójnej roli w filmie Źródło: "Co Za Tydzień"

Juliette Binoche ścięła włosy na znak protestu

Juliette Binoche opublikowała na Instagramie film, w którym obcina swoje włosy. Jej nagranie można uznać za performance. Aktorka zrobiła to w geście solidarności z kobietami z Iranu, które od dwóch tygodni protestują po śmierci 22-letniej Mahsy Amini. Policja religijna zatrzymała ją, ponieważ uznała, że jej hidżab jest założony niewłaściwie. Kobieta była torturowana i niedługo później zmarła.

Juliette Binoche obcięła sporo kosmyków. W jej nagraniu słychać, jak wykrzykuje słowa, które zapadły internautom w pamięć.

"W solidarności na rzecz prawa wolności dla irańskich kobiet" - brzmiało jej przesłanie.

Juliette Binoche solidaryzuje się z Irankami. Fani poruszeni jej gestem

Na nagraniu, które gwiazda zamieściła w sieci, widzimy również inne aktorki i znane kobiety. Wszystkie czyniły ten sam gest, ścinając kosmyki włosów. Zrobiły to m.in. Marion Cotillard, Isabelle Huppert, Charlotte Gainsbourg, Jane Birkin i Julie Gayet.

Internauci nie przeszli obojętnie wobec tragedii irańskich kobiet. Podkreślili, ile znaczy dla nich to, że znane osoby nagłaśniają, do jakich tortur dochodzi w tym państwie.

"Dziękujemy, że jesteś naszym głosem" - czytamy w komentarzach.

"Dziękujemy za silne wsparcie. Mahsa Amini nie była jedyną ofiarą i chcemy, aby to wsparcie doprowadziło do działania, aby powstrzymać IRGC przed zabijaniem pokojowych protestujących na ulicy, którzy proszą tylko o wolność wyboru" - apelują.

"To znaczy tak wiele dla nas, irańskich kobiet. Dziękujemy za wspieranie nas i pokazanie światu, co dzieje się w Iranie. Czujemy się silni, gdy widzimy kobiety, takie jak Ty, które słyszą nasz głos i okazują swoje wsparcie. Pokazuje nam, że postępujemy słusznie, a oni nie mogą już zatrzymać naszego głosu" - dodał ktoś inny.

Poniżej wspomniane w artykule nagranie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości