Izabella Scorupco wspomina spotkanie z Karolem III. "Czy mogłabym być królową Anglii?"

Izabella Scorupco i Karol III poznali się lata temu
Izabella Scorupco i Karol III poznali się lata temu
Źródło: getty Images
Izabella Scorupco pokazała archiwalne nagranie z momentu, w którym poznała Karola III. Król Wielkiej Brytanii był wyraźnie zauroczony Polką, która zagrała dziewczynę Jamesa Bonda i po premierze filmu poświęcił jej więcej uwagi niż odtwórcy roli słynnego agenta. "Czy mogłabym być królową Anglii?" - zapytała zawadiacko fanów aktorka.

Izabella Scorupco lata temu zyskała sławę dzięki ekranizacji powieści "Ogniem i mieczem", potem jej kariera potoczyła się wręcz ekspresowo. Artystka szybko zaczęła dostawać propozycje ze Stanów Zjednoczonych, do których w pewnym momencie przeprowadziła się wraz z całą swoją rodziną. Izabella Scorupco jako jedyna Polka miała okazję zagrać dziewczynę Jamesa Bonda w produkcji "Golden Eye". Aktorka wciąż wzbudza wiele emocji wśród rodaków, którzy chętnie obserwują ją na Instagramie. Ostatni post gwiazdy wzbudził wśród obserwujących wiele emocji.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Izabella Scorupco pokazała nagranie z Karolem III

Izabella Scorupco odniosła się bowiem do historycznego momentu koronacji Karola III. Wielka uroczystość odbyła się w sobotę 6 maja i przyciągnęła przed telewizory tłumy widzów i fanów rodziny królewskiej. Po ceremonii wiele gwiazd zaczęło komentować wydarzenia z Opactwa Westminsterskiego, a niektórzy wspominali prywatne spotkania z nowym królem.

Okazuje się, że Izabella Scorupco na początku swojej kariery miała okazję poznać Karola III, gdy pełnił jeszcze funkcję następcy brytyjskiego tronu. Aktorka opublikowała archiwalny film z tego spotkania, które odbyło się tuż po premierze filmu o Jamesie Bondzie z jej udziałem. Syn Elżbiety II zatrzymał się przy pięknej Polsce i zamienił z nią kilka słów. Był nią wyraźnie oczarowany. Izabella Scorupco postanowiła skomentować ten gest z humorem.

"Czy mogłabym być królową Anglii...?" - napisała.

Fani chętnie komentowali ten wpis i odpowiedzieli aktorce.

"Byłabyś królową wszystkiego";

"Pewnie, ale po co? Lepiej być dziewczyną Bonda";

"Pierwszy raz w historii ktoś inny zyskał więcej uwagi niż pan 007" - czytamy w komentarzach.

Izabella Scorupco i jej życie prywatne. Trzy razy wychodziła za mąż

Izabella Scorupco dużą część swojego życia spędziła, mieszkając w Szwecji. Próbowała swoich sił jako modelka i wokalistka, a gdy miała 17 lat, zauważył ją jeden ze znanych skandynawskich reżyserów i zaproponował jej pracę przy swoim filmie. W Polsce największą rozpoznawalność przyniosła jej rola Heleny Kurcewiczównej w "Ogniem i mieczem". Uroda i talent Polki szybko zostały dostrzeżone poza granicami Europy. Izabella Scorupco zrobiła międzynarodową karierę, a ogólnoświatową sławę zyskała dzięki wcieleniu się w postać Natalii Simonowej w produkcji o przygodach Jamesa Bonda "GoldenEye". Aktorka zagrała wówczas u boku debiutującego w roli Agenta 007 Pierce'a Brosnana.

Izabella Scorupco trzy razy wychodziła za mąż, a dwa razy owocami tych związków były dzieci. Pierwszy raz aktorka stanęła na ślubnym kobiercu w 1996 roku, a jej wybrankiem został uznany hokeista Mariusz Czerkawski. Rok po ślubie na świat przyszła córka pary Julia, która niedawno ukończyła studia na Uniwersytecie w Kalifornii. Niestety, zaledwie rok po narodzinach dziewczynki Izabella Scorupco i Mariusz Czerkawski wzięli rozwód. W 2003 roku gwiazda znów została żoną, tym razem jej mężem został Jeffrey Raymond, amerykański specjalista branży PR. Jeszcze w tym samym roku para przywitała na świecie syna Jacoba. To małżeństwo również jednak się rozpadło, a po rozstaniu rodzice podzielili się opieką nad chłopcem.

W 2019 roku Izabella Scorupco obwieściła, że po raz trzeci wzięła ślub. Aktorka wyszła za szwedzkiego milionera, Karla Rosengrena, który działa w branży gier komputerowych. Jego firma jest właścicielem czołowej platformy do gry w pokera w Chinach.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości