Historia małżeństwa Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. "Mieliśmy gorsze chwile"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Viva", "Fakt"
Katarzyna Cichopek rozstała się z Marcinem Hakielem

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozstali się. Aktorka i jej mąż zamieścili na Instagramie te same oświadczenia. Poinformowali o końcu ich małżeństwa. Byli ze sobą 17 lat, poznali się w "Tańcu z gwiazdami" i doczekali dwójki dzieci. Jak wyglądał ich związek?

Katarzyna Cichopek odnosiła coraz większą popularność jako serialowa aktorka, gdy otrzymała zaproszenie do programu TVN "Taniec z gwiazdami". Jesienią 2005 r. wystąpiła w show w parze z Marcinem Hakielem. Widzowie obserwowali rodzące się uczucie na ekranie. Aktorka i tancerz zwyciężyli w finale drugiej edycji. Trzy lata później wzięli ślub, a następnie doczekali się syna Adama i córki Heleny. Wygrywali plebiscyty na najpopularniejsze pary, spędzali czas w swoim towarzystwie na imprezach branżowych, nadal łączyła ich pasja do tańca. Sprawdźcie, jaka była historia ich miłości.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel podjęli decyzję o rozstaniu

Para zamieściła zgodne ze sobą oświadczenia w mediach społecznościowych. Aktorka i tancerz poinformowali jedynie o tym, że nie będą chcieli więcej komentować rozstania. Podziękowali sobie jednak za wspólne chwile. Mimo napiętych grafików małżonkowie spędzali ze sobą bardzo dużo czasu. Wspierali swoje biznesy — Katarzyna Cichopek szkołę tańca męża, a Marcin Hakiel jej biżuteryjną markę. Małżeństwo zamieszczało w sieci wiele wspólnych zdjęć. Okazywali sobie czułość, tańczyli, podróżowali i pisali, że idą razem przez życie. Jednak aktorka przyznała też, że "nie zawsze było tak cukierkowo".

20 września 2021 para świętowała 13. rocznicę ślubu. Po tylu latach życia w małżeństwie opowiadali o sobie z uczuciem i podziwem.

"Niedużo się zmieniło, mimo że dużo przeżyliśmy razem. Były momenty chwały i glorii, były trochę inne momenty, trudniejsze. Ale wciąż mam przed oczami Kasię, jak weszła pierwszy raz na salę prób do programu, w którym tańczyliśmy razem w takich dwóch kucykach. Nie oglądałem telewizji. Gwiazdy kojarzyły mi się z kimś na obcasach, spodziewałem się tapiru na włosach, tabunu osób towarzyszących. A tu weszła taka skromna dziewczynka. Pamiętam to. Dla mnie ta relacja, którą zbudowaliśmy w programie, trwa do dzisiaj" - tak wspominał pierwsze poznanie z żoną Marcin Hakiel w rozmowie z "Vivą".

Z kolei Katarzyna Cichopek odnalazła przy mężu bezpieczną przystań.

"Nasz związek zaczął się od przyjaźni, a ja wreszcie znalazłam w Marcinie taką ostoję, opokę, kogoś przy kim się czułam bezpiecznie" - dodała w wywiadzie.

Anna Świątczak o relacji z mężem
Anna Świątczak o relacji z mężem Anna Świątczak o relacji z mężem

Katarzyna Cichopek o małżeństwie "Nie zawsze było cukierkowo"

Aktorka opowiedziała o swoim związku w jednym z wywiadów dla "Faktu". Przyznała, że w jej małżeństwie nie zabrakło kryzysów, ale podkreśliła również to, że bardzo dobrze dogadywała się z mężem.

"Nie zawsze było cukierkowo, bo mieliśmy gorsze chwile w życiu prywatnym i zawodowym, jednak wspólnie je przezwyciężyliśmy. Nauczyliśmy się ze sobą rozmawiać. Nie ma rzeczy, których nie można odkręcić, trzeba tylko chcieć [...] Cały czas jesteśmy w sobie zakochani, ale, co równie ważne, lubimy się. Gramy do jednej bramki, jesteśmy zgranym duetem, tworzymy związek partnerski. Nie ma rzeczy, które robię tylko ja albo które robi tylko Marcin. Dzielimy się obowiązkami, jeśli któreś z nas ma więcej pracy, wtedy ta druga osoba bierze na siebie więcej zadań domowych. Jesteśmy wierni zasadzie, że 'co dwie głowy, to nie jedna', dlatego razem możemy wszystko. Stworzyliśmy wspaniałą rodzinę, za którą czujemy się odpowiedzialni, chcemy dać dzieciom ciepły, kochający dom" - powiedziała Katarzyna Cichopek.

Marcin Hakiel komentował doniesienia o rozstaniu z żoną już w 2019 roku w wywiadzie z "Vivą".

"Nie ma co ukrywać, nie każdy dzień jest usłany różami. Szczególnie gdy się prowadzi prawdziwe życie. Ma się rodzinę, pracę, dzieci i różne decyzje do podjęcia. A przy tym koleżanka małżonka jest emocjonalną osobą (śmiech). Ale zawsze dochodzimy do porozumienia" - wyznał.

W tym samym wywiadzie małżonkowie doszli do wniosku, że w chwilach kryzysu trzeba przypomnieć sobie to, co się przysięgało przy ołtarzu. A mąż Katarzyny Cichopek dodał:

"My jesteśmy z tego gatunku ludzi, którzy kiedy się coś popsuje, wolą naprawić, a nie wymienić".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Viva", "Fakt"

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości