Katarzyna Dowbor była ofiarą przemocy. Teraz opowiedziała o drastycznych szczegółach

Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Dowbor dopiero teraz opowiedziała o swoim małżeństwie z Januszem Atlasem. Ich związek przetrwał 7 lat, jednak nie był to szczęśliwy czas dla dziennikarki. Jej życie było przepełnione przemocą i problemem alkoholowym męża. Teraz opowiedziała o szczegółach.

Katarzyna Dowbor karierę w telewizji zaczynała na początku lat 80. Wcześniej, bo w 1978 r. wyszła za mąż za Piotra Dowbora, z którym doczekała się syna Macieja, który poszedł w ślady znanej mamy. Ich małżeństwo jednak szybko się rozpadło, a Katarzyna Dowbor zaczęła spotykać się z Tadeuszem Winkowskim, z którym była zaręczona.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Alan Andersz o wypadku
Alan Andersz o wypadku
Źródło: Co za Tydzień

Katarzyna Dowbor przez siedem lat była w przemocowym związku

Ten związek również zakończył się niepowodzeniem, kiedy w życiu młodej dziennikarki pojawił się Janusz Atlas — polski dziennikarz i publicysta. To właśnie on zabiegał o względy u Katarzyny Dowbor.

"On mnie wypatrzył na korytarzu w Trójce i odkąd mnie zobaczył, kombinował, jakby mnie tu poderwać. A mnie on nie interesował. Dziesięć lat starszy ode mnie, chudy, długi, nie w moim typie. No i skorzystał z pomocy Moniki Olejnik" - wspominała Katarzyna Dowbor w książce "Mężczyźni mojego życia".

Janusz Atlas był właśnie w trakcie rozwodu, a kiedy doszedł on do skutku, stanął na ślubnym kobiercu u boku Katarzyny Dowbor. Ich małżeństwo trwało 7 lat i zakończyło się rozwodem w 1989 r. Katarzyna Dowbor po latach wspominała, że pierwsze dwa lata ich małżeństwa były piękne, ale nie wiedziała, że już wtedy jej ukochany miał poważny problem z alkoholem.

"Pierwsze dwa lata były idylliczne. Wszędzie razem i bardzo blisko siebie. Dopiero potem się okazało, że przez ten czas Janusz był zaszyty. Ja tego nie wiedziałam" - mówiła dziennikarka.

W ogóle nie miałam pojęcia, że ma problem z alkoholem. Potem eksplodowało. Janusz po alkoholu robił się agresywny i nie panował nad sobą... W drugiej fazie naszego związku Janusz był zazwyczaj albo pijany, albo na kacu
- opisywała Katarzyna Dowbor w książce "Mężczyźni mojego życia".

Katarzyna Dowbor z czasem zaczęła poznawać drugie oblicze męża. Po alkoholu był niezwykle zazdrosny i często się awanturował.

"Janusz bardzo często przesadzał i potrafił się awanturować. Pamiętam aferę na balu, gdy ktoś poprosił mnie do tańca. Tego sobie mąż nie życzył i była afera" - mówiła w rozmowie z "Vivą!".

Katarzyna Dowbor po siedmiu latach małżeństwa zdecydowała się na rozwód

Jedno zachowanie Janusza Atlasa sprawiło, że Katarzyna Dowbor podjęła decyzję o rozwodzie.

"Raz podniósł na mnie rękę, ale to było pierwszy i ostatni raz. Ja nie jestem z tych dziewczynek, które można bić, ja raczej oddam" - wyznała.

Janusz Atlas nie chciał pogodzić się z decyzją żony. Ich rozwód trwał bardzo długo, a dziennikarz zapewniał, że nadal kocha swoją żonę i nie chce zgodzić się na rozwód, mimo że w jego życiu pojawiła się już inna kobieta — Hanna Bakuła.

"W tym czasie poznał Hannę Bakułę i zaczęła się między nimi 'love'. W końcu zaczął przebąkiwać, że chce się z Hanką ożenić. I pewnego dnia odebrałam telefon. Dzwoni Bakuła: 'mam pytanie, ty chcesz tego rozwodu?'. Ja: 'jasne, że chcę'. Ona: 'dobra, masz załatwione...'. Hanka oświadczyła Atlasowi, że za niego wyjdzie. Tylko że on był cały czas moim mężem. I podczas kolejnej rozprawy wreszcie zgodził się na rozwód" - opowiadała Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Vivą!".

Janusz Atlas kiedy postanowił się oświadczyć Hannie Bakule, został odesłany z kwitkiem, co bardzo przeżył. Postanowił podważyć swoją poprzednią zgodę na rozwód w sądzie, jednak nie udało mu się nic ugrać.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości