Katarzyna Górniak zniknęła z anteny. Reporterka "Faktów" TVN doznała groźnego wypadku

Katarzyna Górniak
Katarzyna Górniak
Źródło: TVN24
Katarzyna Górniak to znana dziennikarka TVN24 i reporterka "Faktów" TVN. Prywatnie jej wielkim hobby jest jazda konna. Niestety reporterka przeżyła ostatnio trudny moment. Podczas jednego z treningów jeździeckich doszło do poważnego wypadku, o czym opowiedziała zaniepokojonym jej nieobecnością obserwatorom na Instagramie.

Katarzyna Górniak jest reporterką "Faktów" TVN, specjalizującą się w tematyce społecznej i społeczno-politycznej. Jest związana z TVN od początku swojej kariery, a w zespole jest od 2015 roku. W swojej pracy koncentruje się na ważnych problemach społecznych i politycznych, co wielokrotnie przynosiło namacalne efekty, jak choćby śledztwo w sprawie jakości lokali gastronomicznych w nadbałtyckich kurortach. Za swoje materiały była wielokrotnie nagradzana, m.in. zdobyła dwie główne nagrody na World Media Festival w Hamburgu za reportaż "Tygrysy na Granicy". W 2021 roku przygotowała reportaż o kobietach chorujących na endometriozę, który wpłynął na zmiany w polityce Ministerstwa Zdrowia. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

PRESSJUNKETDDTVN_CZT_SKORZYNSKI_RODZINA
Krzysztof Skórzyński nie chce, by dzieci szły jego śladami? "Nie będę namawiał, żeby szli tą drogą"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Katarzyna Górniak miała wypadek podczas jazdy konnej

Na swoim profilu na Instagramie Katarzyna Górniak zamieściła dwa zdjęcia, które obrazują dramatyzm sytuacji: jedno, na którym z uśmiechem siedzi na koniu, oraz drugie, gdzie widać ją leżącą na szpitalnym łóżku.

"1. Końskie wzloty/2. Końskie upadki. Nie ma mnie od paru dni i nie będzie jeszcze parę tygodni. Kilka dzwonów mam już w swoim jeździeckim CV, ale ten, daję słowo, jest moim numerem jeden" - napisała pod postem.

Dziennikarka przekazała złe wieści. Widzowie nie zobaczą jej na antenie jeszcze przez parę tygodni. Reporterka nie ukrywa, że wypadek i związane z nim konsekwencje są dla niej niezwykle trudne.

"Aktualnie odkrywam więc, jak złożoną czynnością jest takie tam, wstanie z łóżka i piszę rozprawkę pod tytułem: 'Czemu sport to nie zawsze zdrowie? Uzasadnij przykładami'" - dodała, wykazując poczucie humoru mimo trudnej sytuacji.

Katarzyna Górniak miała wypadek podczas jazdy konnej
Katarzyna Górniak miała wypadek podczas jazdy konnej
Źródło: Instagram

Katarzyna Górniak apeluje do fanów

Wypadki podczas jazdy konnej mogą być nieprzewidywalne i niebezpieczne, dlatego Katarzyna Górniak postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie, aby przestrzec innych i promować bezpieczeństwo w tym sporcie. W swoim poście zaapelowała do swoich fanów o noszenie kasków i kamizelek ochronnych podczas jazdy konnej.

"Wam radzę: noście kask, zawsze. A na konia: także kamizelkę" - zwróciła się do swoich obserwatorów.

Dziennikarka podkreśliła również, jak ważna jest ciężka praca personelu medycznego, szczególnie w oddziałach ratunkowych.

"I doceńcie ciężką pracę ludzi na SOR-ach. Po treningu w Warszawie wylądowałam na Szaserów i chylę czoła, jak sprawnie i profesjonalnie działa tamtejsza ekipa. Panują nad chaosem znacznie lepiej, niż ja nad koniem ten jeden, pechowy raz" - dodała.

Apel Katarzyny Górniak spotkał się z dużym odzewem. Pod jej wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy ze słowami wsparcia od fanów oraz kolegów i koleżanek z TVN. Dziennikarka zapowiedziała, że mimo trudności i czasu potrzebnego na rekonwalescencję, nie zamierza rezygnować ze swojej pasji. 

"Jesteś bardzo dzielna! Zdrówka!"- napisał Michał Tracz, a Maja Wójcikowska dodała: "Wytrwałości! Zdrowia". Michał Zajko również dołączył do życzeń, pisząc: "Zdrowia! Zawsze miałem obawy związane z brakiem zawieszenia, wyłącznika awaryjnego i paru systemów bezpieczeństwa u tych pięknych zwierząt!".

Także dołączamy się do tych słów i życzymy Katarzynie Górniak szybkiego powrotu do zdrowia oraz dziękujemy za jej cenny apel.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości