Kevin Spacey znów oskarżony o napaści seksualne. Stanie przed brytyjskim sądem

Kevin Spacey oskarżony o cztery napaści seksualne
Kevin Spacey oskarżony o cztery napaści seksualne
Źródło: Paul Morigi/Getty Images for Ovation
Kevin Spacey został formalnie oskarżony o cztery napaści na tle seksualnym, co potwierdziła londyńska policja metropolitarna. Hollywoodzki aktor miał skrzywdzić łącznie trzech mężczyzn i wkrótce odpowie za to przed brytyjskim sądem.

Kevin Spacey przez ostatnie kilka lat wciąż jest na nagłówkach mediów i niestety, nie dzięki jego dokonaniom aktorskim. Hollywoodzki gwiazdor wielokrotnie był oskarżany o napaści seksualne nie tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka na co dzień, ale także w Europie. Agencja Reutera powiadomiła, że Kevin Spacey niedługo stanie przed brytyjskim sądem. Koronna Służba Prokuratorska sformułowała wobec niego aż pięć zarzutów. 

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Kevin Spacey odpowie za napaści seksualne na trzech mężczyzn

Kevin Spacey stawi się w sądzie w londyńskim Westminster w czwartek 16 czerwca. Aktor będzie odpowiadał za napaści na tle seksualnym, do których miało dojść między 2005 a 2013 rokiem. Gwiazdor miał wówczas wykorzystać trzech mężczyzn, za co postawiono mu łącznie pięć zarzutów.

Dwie napaści dotyczą ponad 40-letniego mężczyzny. Kevin Spacey miał go wykorzystać, gdy był z wizytą w Londynie w 2005 roku. Kolejny zarzut opiera się na zeznaniach trzydziestokilkulatka, który przyznał, że aktor w 2008 roku również w Londynie miał "doprowadzić do penetracyjnej czynności seksualnej bez jego zgody". Ostatnim z poszkodowanych jest kolejny 30-latek, na którego gwiazdor miał napaść w 2013 roku w miejscowości Gloucestershire.

Koronna Służba Prokuratorska zaznaczyła, że zgromadziła już wystarczające dowody przeciwko celebrycie. Kevin Spacey od początku sprawy twierdzi, że jest niewinny i będzie też starał się też to udowodnić przed sądem.

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Kevin Spacey zniknął z show-biznesu pięć lat temu

Kevin Spacey przez wiele lat był w czołówce najbardziej popularnych aktorów w Hollywood i jednym z tych, którzy na swoim koncie mają najważniejszą nagrodę filmową — Oscara. Kariera gwiazdora załamała się jednak pięć lat temu, gdy po raz pierwszy został oskarżony o napaści seksualne. Jako pierwszy aktorowi postawił się jego "kolega" z branży, Anthony Rapp. Mężczyzna zeznał, że Kevin Spacey miał go wykorzystać seksualnie 30 lat wcześniej, gdy miał zaledwie 14 lat. Niedługo potem sieć zalały podobne wyznania innych osób, w tym członków ekip filmowych, z którymi aktor pracował przez lata.

Kevin Spacey w latach 2005-2013 był dyrektorem londyńskiego teatru The Old Vic, gdzie również miał dopuszczać się nadużyć seksualnych. Dyrekcja placówki otrzymała aż 20 zgłoszeń dotyczących niewłaściwego zachowania gwiazdora.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Paul Morigi/Getty Images for Ovation

podziel się:

Pozostałe wiadomości