Gwiazdy

"Kiełbaskowate" palce Karola III wzbudziły niepokój. Lekarz wyjaśnia, co mogą oznaczać

Gwiazdy

Autor:
Julia
Sadowska

Po śmierci królowej Elżbiety II, Karol III przejął obowiązki monarchy. Od tego momentu opinia publiczna z niezwykłą uwagą śledzi poczynania władcy. Szczególną uwagę zwrócono na jego stan zdrowia. Wszystko za sprawą zdjęć, które obiegły Internet.

Karol III został mianowany królem Wielkiej Brytanii i Irlandii 8 września 2022 roku, w momencie gdy świat obiegła smutna informacja o śmierci Elżbiety II, zasiadającej na tronie Zjednoczonego Królestwa przez niemal 70 lat. Syn monarchini od lat nie cieszy się popularnością wśród poddanych, dlatego też jego działania śledzone są ze szczególną uwagą. Ostatnie wieści dotyczące jego stanu zdrowia wzbudziły jednak niepokój. Do zaistniałej sytuacji postanowił odnieść się dr Gareth Nye.

Czy król Karol III ma problemy ze zdrowiem?

Karol III objął panowanie w wieku 73 lat, co czyni go jednym z najstarszych władców wstępujących na tron w historii świata. W ciągu pierwszych dni sprawowania władzy, bierze aktywny udział w spotkaniach z poddanymi, co skrzętnie dokumentują media na całym świecie.

Na ostatnio opublikowanych zdjęciach monarchy, uwagę opinii publicznej przykuły jego dłonie. Na fotografiach można bowiem dostrzec wyraźnie opuchnięte palce króla, które nazwano "kiełbaskowatymi". W związku z tym zaczęto snuć liczne teorie o stanie zdrowia syna Elżbiety II, sugerując, że choruje on na liczne schorzenia, uniemożliwiające mu sprawowanie władzy.

Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce
Powstaje film "Kos" o Tadeuszu Kościuszce

Lekarz ocenił stan zdrowia Karola III

Do sprawy "kiełbaskowatych" palców Karola III, postanowił odnieść się dr Gareth Nye, wykładowca na Uniwersytecie w Chester. Lekarz, wyjaśnił w wywiadzie, że obrzęk palców może oznaczać zapalenie stawów, które często występuje u osób w podeszłym wieku. Schorzenie najczęściej dotyka właśnie istotnych obszarów dłoni.

  Fizjolog stwierdził również, że opuchlizna kończyn jest częstym wynikiem starzenia się organizmu, który z upływem czasu coraz gorzej radzi sobie z wydalaniem z organizmu nadmiaru wody.  Dr Gareth Nye zaznaczył jednak, że dolegliwości władcy nie muszą oznaczać żadnej poważnej choroby, a aby postawić trafną diagnozę należy dokładnie zbadać monarchę. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości