Kinga Jasik mierzyła się z zaburzeniami odżywiania. "Zastanawiam się, jak mogłam ważyć mniej"

Kinga Jasik
Kinga Jasik o walce z zaburzeniami odżywiania
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Kinga Jasik to aktorka znana z serialu "Skazana". W rozmowie z Dominiką Kowalewską z cozatydzien.tvn.pl gwiazda zdecydowała się opowiedzieć otwarcie o swojej walce z zaburzeniami odżywiania. Aktorka przyznała, że nie zawsze czuła się dobrze ze swoim ciałem, ale teraz chce inspirować innych do walki o zdrowie. 

Kinga Jasik to obiecująca gwiazda polskiego kina. W 2020 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu, co otworzyło przed nią drzwi do kariery aktorskiej. 29-latka zyskała rozpoznawalność dzięki rolom w popularnych serialach, takich jak "Na Wspólnej", "Szadź" oraz "Tajemnica zawodowa". Jednak największą popularność przyniosła jej rola w serialu "Skazana", w którym od pierwszego sezonu wciela się w postać Wiki, szkolnej koleżanki Hanki – córki głównej bohaterki.

Kinga Jasik o walce z zaburzeniami odżywiania

Kinga Jasik w swojej karierze musiała zmierzyć się nie tylko z wyzwaniami zawodowymi, ale także osobistymi. Aktorka przyznała w wywiadzie, że przez długi czas zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Teraz, po terapii i z 10 kilogramami więcej, czuje się lepiej niż kiedykolwiek.

- Obecnie ważę o 10 kg więcej niż wcześniej, ale czuję się najlepiej na świecie w swoim ciele. Kiedy staję na wagę, zastanawiam się, jak mogłam ważyć mniej. Ale "chory" umysł z zaburzeniami odżywiania odbiera rzeczywistość całkiem inaczej - powiedziała.

Kinga Jasik podkreśliła też, że uczucie "wolności w głowie" było warte podjęcia terapii i ciężkiej pracy nad sobą.

- Uczucie wolności w głowie i potem, jak się otwierają potencjały, to jest coś wspaniałego. To uczucie warte jest wszystkiego - wyjaśniła aktorka.

Kinga Jasik inspiruje do walki z zaburzeniami odżywiania

Kinga Jasik postanowiła wykorzystać popularność na Instagramie, aby podzielić się swoją historią i inspirować innych do walki o zdrowie. Aktorka regularnie odpowiada na pytania fanów na temat swojej walki z zaburzeniami odżywiania.

- Dużo dziewczyn do mnie pisze. Pytają, jak to dokładnie było, kto mi pomógł. Więc dzielę się tym wszystkim na Instagramie - mówiła w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Kinga Jasik podkreśliła też, że warto zawalczyć o siebie i zdrowie psychiczne.

- Ja o tym dlatego mówię, ponieważ uważam, że to jest bardzo ważne dawać takie świadectwo [...] I tak jak ja szukałam treści na temat tego, jak ktoś z tego wyszedł, tak ja teraz po prostu szerzę tę wiedzę dalej, że właśnie to nie jest nic strasznego, że namawiam do tego, żeby o siebie zawalczyć... - wyjaśniła gwiazda "Skazanej".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości