Kinga Preis o rolach dla 50-letnich aktorek. "Spełnia się najczarniejsza aktorska wizja"

Kinga Preis dostaje coraz mniej propozycji
Kinga Preis dostaje coraz mniej propozycji
Źródło: MWMEDIA
Kinga Preis udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak z jej perspektywy wygląda aktorstwo po 50. Wspomniała również o braku ofert reklamowych. Jak sama mówi, znalazła się w tak zwanym "międzywieku". Co się z tym wiąże?

Kinga Preis uznawana jest za jedną z najbardziej cenionych polskich aktorek. Choć szerszej publiczności dała się poznać jako gwiazda serialowa, ma na swoim koncie wiele dobrych ról filmowych. Kinga Preis zagrała w takich produkcjach, jak m.in. "Cztery noce z Anną", "Dom zły", "Pod mocnym aniołem" oraz w nominowanym do Oscara filmie "W ciemności". W 2021 roku aktorka skończyła 50 lat. Jak się okazuje, znalazła się zawodowo w trudnym wieku. Kinga Preis w rozmowie z "Twoim Stylem" opowiedziała, jak wygląda aktorstwo po 50.

Kinga Preis nie dostaje propozycji reklamowych

Aktorka nie ukrywa, że jest na bakier z mediami społecznościowymi. Nie czuje się w nich dobrze. Wyznała, że konto na Instagramie założyła, by wywiązać się z umowy reklamowej. To też liczba ofert współpracy jest niska.

"Brałam udział w reklamie i poproszono mnie, żebym wsparła kampanię na swoim profilu. Poprosiłam więc koleżankę zza płotu i syna: załóżcie mi konto! Wciąż są tam tylko te cztery zdjęcia, które wtedy wstawiłam. Z własnej woli nie weszłam tam nigdy" - powiedziała.

Aktorka dodała, że nie pamięta haseł, dlatego nie korzysta z założonego wówczas profilu. Uważa, że o wszystkim, co się u niej dzieje, media wiedzą znacznie wcześniej niż ona. Nie czuje potrzeby dzielenia się prywatnością.

"Mam wrażenie, że i tak inni wiedzą szybciej niż ja, co się u mnie dzieje! To przykre, ale od tego, co umiem i co gram, czasem ważniejsze są ploty" - dodała.

Danuta Stenka doświadczyła ageizmu
Danuta Stenka szczerze o ageizmie. Doświadczyła dyskryminacji

Kinga Preis o ageizmie

Jak się okazuje, zjawisko ageizmu jest w polskim świecie filmu wciąż żywe. Szczególnie dotyka to kobiet. Odkąd Kinga Preis skończyła 50 lat, ma wrażenie, że znalazła się w czymś, co przypomina propozycyjną czarną dziurę.

 "Dostaję mało dobrych propozycji. Ostatnio nie mam z czego wybierać. Wybitny scenariusz to rzadkość. Skończyłam 50 lat i poczułam, że spełnia się najczarniejsza aktorska wizja: będę teraz w "międzywieku" – ani młoda, ani stara. W Polsce aktorki w pewnym wieku nie dostają dobrych ról" - wyznała w rozmowie z "Twoim Stylem".

Aktorka stara się utrzymać w zawodzie. Chodzi na castingi, które kosztują ją duże nerwów. Często wraca z nich rozczarowana.

"Ostatnio brałam udział w dwóch castingach – czego nie cierpię. Kosztowało mnie to mnóstwo nerwów. Ostatecznie usłyszałam, że producenci inaczej wyobrażają sobie tę postać" - powiedziała Kinga Preis.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: Twój Styl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości