Koniec walki o spadek po Krystynie Sienkiewicz. Zapadła decyzja, nie wszyscy są zadowoleni

Koniec walki o spadek po Krystynie Sienkiewicz
Koniec walki o spadek po Krystynie Sienkiewicz
Źródło: MWMEDIA
Spadek po zmarłej w 2017 aktorce Krystynie Sienkiewicz wzbudzał spore kontrowersje. Wszystko przez rodzinę, która postanowiła nie zgodzić się z zapisami testamentu. Ostatecznie sąd orzekł, że, zgodnie z wolą aktorki, spadek należy się liderowi Elektrycznych Gitar Kubie Sienkiewiczowi. Artysta postanowił wyremontować dom.

Krystyna Sienkiewicz była polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, a także wykonawczynią piosenek poetyckich. W 1958 roku zadebiutowała na dużym ekranie u boku Tadeusza Janczara w produkcji Wojciecha Jerzego Hasa "Pożegnania". Widzowie pokochali ją za role w takich filmach jak "Lekarstwo na miłość", "Rzeczpospolita babska" czy w serialu "Rodzina Leśniewskich". Była silnie związana z warszawskim światem teatru oraz kabaretu. W latach 1958–1966 pojawiała się w programie Kabaret Starszych Panów, była ponadto gwiazdą programów kabaretowych Olgi Lipińskiej.

Pierwszym mężem aktorki był piosenkarz Włodzimierz Rylski, drugim Andrzej Przyłubski, z którym adoptowała córkę Julię. Aktorka zmarła w 2017 roku na skutek komplikacji spowodowanych infekcją układu oddechowego. Kilka lat wcześniej przeszła udar mózgu, a później zdiagnozowano u niej czerniaka oka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Olivier Janiak o Warner Bros Discovery. Czym jest dla niego praca w tej firmie?
Olivier Janiak na urodzinach Warner Bros Discovery. Opowiedział o swojej pracy

Krystyna Sienkiewicz spadek. O co walczyła rodzina aktorki?

Śmierć aktorki była dla środowiska artystycznego prawdziwym ciosem. Mimo to niedługo po pogrzebie media zaczęły śledzić sądową batalię w związku z testamentem Krystyny Sienkiewicz. Po śmierci gwiazdy okazało się, że, zgodnie z jej wolą, cały spadek miał przejść w ręce bratanka aktorki, lidera Elektrycznych Gitar Kuby Sienkiewicza. Z wolą kobiety nie mogły pogodzić się przybrana córka Julia Przyłubska oraz siostra muzyka. Rozpoczęła się walka o spadek, w skład którego wchodził m.in. piękny dom na warszawskich Bielanach.

Warto dodać, że Krystyna Sienkiewicz nie miała łatwego życia z córką. Panie przez lata żyły w konflikcie i nie miały najlepszych relacji. Media informowały, że niedługo przed śmiercią aktorka miała celowo unikać kontaktu z kobietą. W młodości Julia miała sprawiać mamie niemałe problemy. Kilka lat temu kobieta miała zadłużyć mieszkanie, które dostała od Krystyny Sienkiewicz. Aktorka postanowiła pomóc córce w spłacie długu, pracując w teatrze mimo osiągnięcia wieku emerytalnego.

Wojna o spadek trwała przeszło 4 lata. W grudniu sąd orzekł, że spadek, zgodnie z wolą artystki, należy do Kuby Sienkiewicza, który opiekował się gwiazdą aż do końca.

"Sprawa się prawomocnie zakończyła. Zgodnie z tym orzeczeniem Jakub Sienkiewicz w całości uzyskał spadek po ciotce Krystynie Sienkiewicz" – powiedział "Faktowi" mecenas Adam Bratkowski, prawnik muzyka.

Kuba Sienkiewicz remontuje dom Krystyny Sienkiewicz

Gdy Kuba Sienkiewicz został pełnoprawnym właścicielem domu na Bielanach, postanowił go wyremontować. Prace wciąż trwają, jednak jak zdradził w rozmowie z "Faktem", muzyk przerobił piwnicę na miejsce prób zespołu.

"Sala mieści się w miejscu dawnej restauracji 'Pod podłogą'. Ma ona 50 metrów. W piwnicy został zrobiony remont i sala już działa. To takie przyjazne miejsce do ćwiczeń, a przy okazji nagrywam tam swoje domowe projekty" - powiedział Kuba Sienkiewicz.

To nie koniec zmian! Muzyk planuje otworzyć dom, by stał się miejscem spotkań dla tamtejszych seniorów.

"Takie miejsce na spotkania literackie, czyli czytelnię pod nazwą 'Czaruś' od imienia ostatniego psa Krystyny Sienkiewicz. Tutaj na Bielanach jest zainteresowanie ze strony seniorów, jeśli chodzi o spotkania z twórcami, którzy chcieliby czytywać poezję w gronie innych piszących autorów. Chciałbym móc takie warunki stworzyć takim osobom" - dodał.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości