Niepokojące doniesienia o stanie Karola III. Dostał konkretne zalecenia

Niepokojące doniesienia o stanie Karola III. Dostał konkretne zalecenia
Niepokojące doniesienia o stanie Karola III. Dostał konkretne zalecenia
Źródło: Getty Images
Już 6 maja rozpoczną się uroczystości związane z koronacją Karola III. Media od wielu tygodni rozpisują się na temat zaplanowanych wydarzeń. Jednak zza granicy płyną niepokojące wieści. Król Karol III ma być w nie najlepszym stanie.

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. Już niespełna dwa tygodnie dzielą nas od jednego z ważniejszych wydarzeń we współczesnej historii. Po wieloletnim panowaniu Elżbiety II dojdzie do zmiany na tronie. Choć jej syn, Karol III, sprawuje władzę od chwili śmierci matki, dopiero 6 maja oficjalnie obejmie brytyjski tron. W związku z tym od dłuższego czasu trwają przygotowania do weekendowych obchodów. Niestety zagraniczne media donoszą o kiepskim stanie Karola III. Co się dzieje z monarchą?

Przeczytaj też: Meghan Markle wydała oświadczenie. Chodzi o listy do króla Karola III

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Stan Karola III pogorszył się. Monarcha musi odpoczywać

O koronacji mówi się nie tylko ze względu na samą uroczystość. W brytyjskiej rodzinie królewskiej od dłuższego czasu nie dzieje się najlepiej. Odkąd książę Harry i jego żona zrzekli się obowiązku pełnienia funkcji wynikających z bycia członkami dworu, media rozpisują się o konflikcie, który podzielił rodzinę. Toteż fani oraz poddani zastanawiali się, czy książę Harry i Meghan Markle otrzymają zaproszenie na koronację. Okazało się, że tak, jednak podczas wydarzenia nie zobaczymy gwiazdy - żona księcia zostanie w Kalifornii wraz z dziećmi. Brytyjskie media spekulują, że powodem podjęcia takiej decyzji jest trzecia ciąża żony księcia Harry'ego. Inni twierdzą, że choć informacja o tym, że aktorka spodziewa się dziecka, jest możliwa, to rezygnacja z obecności na koronacji miała nie być z tym związana.

Przeczytaj też: Te gwiazdy uświetnią koronację Karola III. Kto wystąpi na niedzielnym koncercie?

Napięte relacje w rodzinie i stres związany z przygotowaniami, a także niedawna śmierć matki sprawiły, że Karol III mógł podupaść na zdrowiu. Według "New Idea Magazine" monarcha nie czuje się najlepiej, a w ostatnim czasie coraz mocniej odczuwa konsekwencje wynikające z wieku.

"W tym wszystkim, co się dzieje, łatwo zapomnieć, że Karol III nadal opłakuje stratę matki. Choć zdaje się, że wszyscy już o tym zapomnieli" - czytamy w "New Idea Magazine".

Magazyn, powołując się na informatorów, podkreśla, że ze względu na liczne obowiązki król Karol III nie miał czasu na spokojnie przeżycie żałoby. Monarcha jest pod stałą kontrolą lekarzy, którzy zalecili mu dużo odpoczynku.

Koncert koronacyjny - kto wystąpi?

Koronacja wywołuje spore emocje nie tylko w Wielkiej Brytanii. Cały świat w napięciu oczekuje na 6 maja, kiedy to rozpocznie się świętowanie. Zgodnie z zaproszeniami ceremonia odbędzie się w Abbey Church of Westminster. Wiadomo, że 6 maja odbędą się pokazy lotnicze z udziałem 60 jednostek należących do RAF-u i Marynarki Wojennej, a paradzie ulicami miasta weźmie udział przeszło 6 tys. żołnierzy. Król Karol III i jego małżonka przejadą wówczas w dwóch karetach, a drogę powrotną z Opactwa Westminsterskiego do Pałacu Buckingham, w starszej, pozłacanej. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów rodzinnych uroczystości jest pojawienie się członków monarchii na balkonie i pozdrowienie poddanych.

Przeczytaj: Królowa małżonka i siostra króla miały wspólnego partnera. Został zaproszony na koronację. Skandal?

Poza oficjalnymi uroczystościami na poddanych i członków rodziny królewskiej czeka panel rozrywkowy. Niedawno stacja BBC, organizator koncertu, podał listę wykonawców. Na scenie pojawią się artyści znani z pierwszych stron gazet: między innymi Lionel Richie, Katy Perry i Andrea Bocelli, a także brytyjska formacja Take That oraz śpiewak operowy Bryn Terfel czy muzyk Alexis Ffrench.

Fundacja TVN 1,5%
Fundacja TVN 1,5%

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości