Król Karol III wyrzucił brata z pałacu. Książę Andrzej z dala od rodziny

Autor:
Martyna
Mikołajczyk

W zeszłym roku zamknięto jego biuro, teraz nie ma już dostępu nawet do własnej sypialni. Książę Andrzej został wyrzucony z Pałacu Buckingham, gdzie mieszkał od czasów dzieciństwa. Taką decyzję podjął Król Karol III w związku ze skandalem, jaki wywołał jego brat.

Książę Andrzej został oskarżony o przestępstwo seksualne. Pozbawiono go z tego powodu wszelkich tytułów i przywilejów. Król zadecydował również o pozbawieniu brata policyjnej ochrony, a wyrzucając go z pałacu, ostatecznie odsunął księcia Andrzeja od rodziny królewskiej.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem wideo.

"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami Źródło: "Co Za Tydzień"

Książę Andrzej wyrzucony z pałacu Buckingham. Powodem przestępstwo seksualne

Książę Yorku jakiś czas temu stał się czarną owcą brytyjskiej rodziny królewskiej. Chodzi o jego powiązania z Jeffreyem Episteinem, amerykańskim finansistą, milionerem oskarżanym o pedofilię i handel dziećmi. To jednak niejedyny powód skandalu. Zarzut wobec królewskiego brata wniosła w 2021 roku Virginia Giuffre. Do napaści seksualnej miało dojść, gdy kobieta była jeszcze nastolatką.

Ostatecznie zawarto ugodę. Syn królowej Elżbiety II został zobowiązany do przekazania darowizny na rzecz ofiar handlu ludźmi. Dodatkowo pozbawiono go tytułów i królewskich przywilejów. Teraz król Karol III pozbawił brata ostatnich korzyści przysługujących mu, jako członkowi rodziny monarchów.

Pogrzeb Elżbiety II: Peter Phillips, książę Andrzej, książę Yorku i książę Edward, hrabia Wessex
Pogrzeb Elżbiety II: Peter Phillips, książę Andrzej, książę Yorku i książę Edward, hrabia Wessex Pogrzeb Elżbiety II: Peter Phillips, książę Andrzej, książę Yorku i książę Edward, hrabia Wessex Źródło: Getty Images Europe

Książę Andrzej ma kolekcję 60-ciu pluszaków

Portal the Sun, donosi, że "król dał jasno do zrozumienia, że Pałac Buckingham nie jest miejscem dla księcia Andrzeja. Najpierw zamknięto jego biuro w zeszłym roku, a teraz jego sypialnie". Książę Yorku nie wyniósł się rzecz jasna sam. Jego rzeczy wyniosła służba. Warto wspomnieć, że były już mieszkaniec pałacu miał z pracownikami nie jedną utarczkę. Jedna z nich dotyczyła... pluszaków księcia. Młodszy brat króla niejednokrotnie chwalił się kolekcją 60-ciu misiów, które kolekcjonował całe życie. Te zajmowały specjalne miejsca na łóżku 62-latka.

Historia z konfliktem między księciem a jego służbą dotyczyła przestawiania pluszowych zwierzaków podczas sprzątania. Chodzi nawet plotka, że sprzątający mieli specjalnie zafoliowaną fotografię ułożenia misiów, by nie popełniać błędów.

"Powodem zalaminowania zdjęcia było to, że raz te misie nie zostały ułożone w odpowiedniej kolejności przez pokojówki. Książę zaczął wtedy krzyczeć i wrzeszczeć, padły obelgi" - pisze portal "Express.co.uk". "Zawsze zbierałem pluszowe misie. Wszędzie, gdzie tylko przybyłem, będąc w marynarce wojennej, kupowałem małego pluszowego misia, więc mam kolekcję z całego świata" - mówił książę Andrzej "Daily Beast".

Teraz sławna kolekcja pluszaków zamieszka w nowym miejscu. Król Karol III pozwolił bratu zamieszkać w innej posiadłości rodziny królewskiej. Specjaliści twierdzą jednak, że londyński St. Jame's Palace nie jest jednak nawet w połowie tak wspaniały, jak Buckingham.

Książę Andrzej zawarł umowę  z kobietą, która go oskarżała
Książę Andrzej zawarł umowę z kobietą, która go oskarżała Książę Andrzej zawarł umowę z kobietą, która go oskarżała Źródło: DAN KITWOOD/Getty Images Europe

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ

Czytaj więcej:

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości