Elżbieta II ma problemy ze zdrowiem? "Porusza się na wózku inwalidzkim"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Królowa w tym roku obchodzi 70. jubileusz panowania

Elżbieta II w tym roku obchodzi 70. jubileusz swojego panowania. Leciwa monarchini od pewnego czasu nie pokazuje się jednak publicznie, czego powodem mają być jej problemy ze zdrowiem. Królowa ponoć nie chce okazywać swojej słabości, a od pewnego czasu ma się poruszać na wózku inwalidzkim.

Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią na świecie. Brytyjska królowa w tym roku obchodzi platynowy jubileusz swojej koronacji, jednak świętowanie nie do końca przebiega po jej myśli. Elżbieta II w tamtym roku pochowała ukochanego męża księcia Filipa, a teraz coraz częściej mówi się o tym, że ona sama również podupada na zdrowiu.

Niepokojące wieści o stanie zdrowia brytyjskiej królowej

Pod koniec stycznia okazało się, że zachorowała na COVID-19 i musiała poddać się przymusowej izolacji. Po jej zakończeniu nie pojawiała się jednak przez długi czas publicznie. Na pierwszych pocovidowych zdjęciach, jakie zrobiono królowej, widać było, że wyraźnie schudła, a u jej boku pojawiła się laska. Teraz z brytyjskiego dworu płyną kolejne niepokojące wieści.

Brytyjski aktor i prezenter telewizyjny udzielił wywiadu "GB News" i opowiedział o zdrowiu Elżbiety II. Gwiazdor ma wieloletnie kontakty w Pałacu Buckingham i zawsze najświeższe informacje. 

"Słyszałem, że powodem, dla którego nie bierze udziału w wielu wydarzeniach, na których powinna być, i odwołuje je, jest to, że porusza się na wózku inwalidzkim" - powiedział.

Królowa nie chce pokazywać się poddanym i pokazywać swoją słabość. Do tej pory monarchini zawsze podkreślała swoją siłę.

"Ona nie chce być widziana w takim stanie, jest bardzo dumna. Jest naszym największym monarchą w historii. To bardzo smutne" - dodał.

Danuta Stenka doświadczyła ageizmu
Danuta Stenka doświadczyła ageizmu Danuta Stenka szczerze o ageizmie. Doświadczyła dyskryminacji

Mija rok od śmierci księcia Filipa

Za dwa tygodnie minie rok od śmierci księcia Filipa. Mąż Elżbiety II zmarł 9 kwietnia 2021 zaledwie miesiąc przed 100. urodzinami. Pałac Buckingham zaplanował uroczystości upamiętniające tę smutną datę, w tym nabożeństwo, w którym ma uczestniczyć także królowa.

Monarchini ma wylecieć z zamku Windsor,  gdzie obecnie przebywa, helikopterem i udać się do Pałacu Buckingham. Tam czekać już będzie na nią odpowiednia "zasłona" i samochód, który przetransportuje ją do kaplicy. Wszystko ma być zaplanowane w ten sposób, by nie narazić Elżbiety II na zdjęcia fotoreporterów. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości