Królowa Elżbieta II nie pojawi się na audiencjach. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II zrezygnowała z audiencji
Źródło: Getty Images
Królowa Elżbieta II rezygnuje z wystąpień podczas zaplanowanych audiencji. U monarchini potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak informuje Pałac Buckingham, nawet wirtualne spotkania zostały przełożone na późniejsze terminy.

Rzecznik Pałacu Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że królowa ze względu na stan zdrowia nie może być obecna na zaplanowanych audiencjach. Mimo to nadal wykonuje proste zadania należące do obowiązków monarchini. 

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na audiencjach

Niedawno potwierdzono doniesienia o zakażeniach koronawirusem w rodzinie królewskiej. Niestety, pozytywny wynik testu otrzymała także głowa państwa, królowa Elżbieta II. Reprezentanci królowej uspokajają jednak, że brak obecności na audiencjach jest jedynie oszczędzaniem sił monarchy, a jej stan zdrowia jest stabilny.

"Jej wysokość ma łagodne objawy przeziębienia, ale prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie kontynuowała lżejsze zadania w Windsorze" - wyznał rzecznik królewski. 

Co za Tydzień: Jacek Cygan wystąpił w Filharmonii w Bydgoszczy
Jacek Cygan wystąpił w Filharmonii w Bydgoszczy w cyklu koncertów "Odkrywam duszę"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Królowa Elżbieta II - koronawirus

"Z racji tego, że Jej Wysokość wciąż doświadcza umiarkowanych, podobnych do przeziębienia symptomów choroby, podjęto decyzję o tymczasowym wstrzymaniu jej wirtualnych aktywności. Królowa nadal zamierza jednak wykonywać najlżejsze obowiązki. Informacje o kolejnych spotkaniach w tym tygodniu zostaną podjęte w najbliższym czasie" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na łamach "The Sun".  

Królowa Elżbieta II skończy w kwietniu 96 lat. Aktualnie jest najdłużej panującą monarchinią w historii świata. Według informacji podanych przez przedstawicieli rodziny królewskiej, jej wysokość przyjęła trzy dawki szczepienia przeciwko COVID-19. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości