Pogrzeb Daniela Passenta. Szczegóły uroczystości i prośba rodziny

Szczegóły pogrzebu Daniela Passenta
Szczegóły pogrzebu Daniela Passenta
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Nie żyje Daniel Passent, dziennikarz, dawny partner Agnieszki Osieckiej i ojciec ich córki Agaty. Zmarły był felietonistką tygodnika "Polityka". Odszedł 14 lutego 2022 w wieku 83 lat. Jego niespodziewana śmierć wstrząsnęła bliskimi. Znane są szczegóły pogrzebu Daniela Passenta.

"Jesteśmy zdewastowani" - tak skomentowała śmierć ojca Agata Passent na Instagramie. Bliscy zmarłego dziennikarza prosili o uszanowanie czasu żałoby. Nie jest znana przyczyna śmierci Daniela Passenta. W "Gazecie Wyborczej" opublikowano nekrolog, w którym rodzina zawiadomiła przyjaciół o pogrzebie.

Szczegóły pogrzebu Daniela Passenta. Gdzie spocznie dziennikarz "Polityki"?

Pogrzeb felietonisty "Polityki" odbędzie się 25 lutego 2022 o godzinie 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Zamiast kupna kwiatów rodzina pragnie, aby żałobnicy wpłacili datki na Fundację OKO.press.

"Trwa pandemia, więc w trosce o tych, którzy nie chcą lub nie mogą dotrzeć na Wojskowe Powązki, redakcja 'Polityki' przygotuje relację online. Dziękuję Wam bardzo za pomoc, Bliskość i Wsparcie" - dodała Agata Passent na Instagramie.

Alan Andersz o wypadku
Alan Andersz w rozmowie dla cozatydzien.tvn.pl opowiada o tym, w jaki sposób zmieniła się jego kariera po wypadku.
Źródło: Co za Tydzień

Daniel Passent — pochodzenie, zawód: od ekonomisty do pisarza

Daniel Passent tak naprawdę nazywał się Passenstein i pochodził z żydowskiej rodziny Bernarda Passensteina i Izabeli z domu Mitz. Jego ojciec we Francji zdobył zawód inżyniera agronoma, a matka była pielęgniarką. Gdy wybuchła wojna miał półtora roku. Rodzice Daniela Passenta zginęli w 1944 w okolicach Warszawy. On sam, dzięki pomocy Polaków, został ocalony z Holocaustu. Najpierw wychowywał się wśród obcych ludzi. Później trafił do wujostwa, które mieszkało w Berlinie. Dzięki nim zdobył wykształcenie i studiował w Leningradzie, później na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie w amerykańskim Princeton.

Daniel Passent karierę dziennikarską rozpoczął w 1956 r. w "Sztandarze Młodych". Dziennikarz pisał również dla kabaretów Dudek i Pod Egidą. Najbardziej znane były jego felietony w "Polityce". Pierwszy tekst jego autorstwa ukazał się w tygodniku w 1958 r. Oprócz działalności pisarskiej pełnił także funkcję ambasadora RP w Chile (1997-2002).

Przez kilka lat był związany z Agnieszką Osiecką, z którą doczekał się córki Agaty. Jego żoną od ponad 30 lat była Marta Dobromirska-Passent. Zmarłego dziennikarza będą więc żegnać: żona, córka, pasierb i wnuki — tak podano w nekrologu.

Zobacz więcej:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: życiorysy.info

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości