Królowa zaprosiła Meghan Markle i księcia Harry'ego na jubileusz. Ma jeden warunek

Meghan Markle i książę Harry otrzymali zaproszenie od królowej
Meghan Markle i książę Harry otrzymali zaproszenie od królowej
Źródło: Chris Jackson/Getty Images
Elżbieta II na początku czerwca będzie oficjalnie obchodzić swój platynowy jubileusz panowania, a uroczystość będzie połączona ze świętowaniem jej urodzin. Monarchini zaprosiła na wydarzenie skłóconych od pewnego czasu z rodziną królewską Meghan Markle i księcia Harry'ego. Ma jednak dla pary jeden warunek.

Meghan Markle i książę Harry po ponad dwóch latach w końcu odwiedzili wspólnie Wielką Brytanię. Para przyjechała na inaugurację zawodów dla kombatantów wojennych Invictus Games, które swego czasu zainicjował książę Harry. Podczas wizyty w Londynie małżonkowie spotkali się także z księciem Karolem, a potem także z samą Elżbietą II. Teraz na jaw wychodzą szczegóły ich rozmowy z monarchinią.

Elżbieta II stawia Meghan Markle i księciu Harry'emu warunki

Brytyjskie media informują, że Elżbieta II zaprosiła wnuka i jego żonę na obchody jubileuszu 70-lecia jej panowania. Wielkie uroczystości zostały zaplanowane na czerwiec i potrwają cztery dni. Będą się łączyć z oficjalnymi urodzinami królowej i paradą "Trooping The Colour", która w poprzednich latach była odwoływana ze względu na pandemię koronawirusa.

Meghan Markle i książę Harry otrzymali zaproszenie nie tylko na nabożeństwo, które tradycyjnie odbędzie się w katedrze św. Pawła, ale także na balkon Pałacu Buckingham, gdzie mogliby się pojawić w towarzystwie innych członków rodziny królewskiej. "The Telegraph" wyjaśnia natomiast, że królowa postawiła małżeństwu pewien warunek — nie mogliby odgrywać podczas uroczystości żadnej formalnej roli.

Brytyjscy dziennikarze nie mają wątpliwości, że Elżbieta II wyciągnęła dłoń do pary także ze względu na ich dzieci. Przypomnijmy, że monarchini ostatni raz widziała Archiego ponad dwa lata temu, a swojej najmłodszej prawnuczki Lilibet nawet jeszcze nie poznała. Póki co nie wiadomo jednak, czy Meghan Markle i książę Harry przyjmą to zaproszenie. Ich rzecznik wyjaśnił krótko mediom, że jest jeszcze za wcześnie, by to planować.

Anna Świątczak o relacji z mężem
Anna Świątczak o relacji z mężem
Anna Świątczak o relacji z mężem

Meghan Markle i książę Harry wracają do Londynu po "Megxicie"

Meghan Markle i książę Harry odeszli z rodziny królewskiej dwa lata temu i wtedy również wyprowadzili się z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych. W kolejnych miesiącach Sussexowie tylko dolewali oliwy do ognia, aż w końcu udzielili Oprah Winfrey pamiętnego wywiadu, w którym otwarcie skrytykowali Windsorów. Meghan Markle zarzuciła im wówczas nawet rasizm, a książę Harry twierdził, że nie uzyskał należytego wsparcia od rodziny. Warto podkreślić, że w momencie wypuszczenia wywiadu książę Filip miał już poważne problemy ze zdrowiem.

Gdy mąż Elżbiety II umarł, Meghan Markle nie przyleciała na pogrzeb, tłumacząc się zaawansowaną ciążą. Na uroczystościach zjawił się jedynie książę Harry, który szybko wrócił do USA. W wakacje 2021 roku para przywitała na świecie swoje drugie dziecko, córeczkę Lilibet. Dziewczynki do tej pory nie poznali jednak ani jej dziadek książę Karol, ani prababcia, czyli Elżbieta II. Dodatkowo syn królowej miał nie raz próbować kontaktować się z synem i prosić go o spotkanie z wnukami. Wszystkie próby nawiązania kontaktu z Sussexami okazywały się jednak bezskuteczne.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości