Krystyna Janda okazała wsparcie Jerzemu Stuhrowi. Podzieliła się wymownym wpisem

Autor:
Dominika
Kowalewska
Krystyna Janda

Krystyna Janda udostępniła wpis, za pośrednictwem którego jednoznacznie wskazała stanowisko w sprawie poniedziałkowego zdarzenia z udziałem Jerzego Stuhra. 17 października aktor, będący pod wpływem alkoholu, potrącił motocyklistę.

W poniedziałek 17 października media obiegła informacja o kolizji, do której doszło w Krakowie. Aktor Jerzy Stuhr, prowadząc samochód marki Lexus, potrącił motocyklistę. Gwiazdor miał mieć we krwi prawdopodobnie ok. 0,7 promila alkoholu. Niedługo po zdarzeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych syna Macieja Stuhra, Jerzy Stuhr wydał oświadczenie, w którym wyraził skruchę i zapewnił, że zadeklarował pełną współpracę z organami. Aktor odniósł się ponadto do plotek, jakoby miał próbować uciec z miejsca wypadku:

"Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji" - można przeczytać w oświadczeniu.

Co czeka widzów w 4. sezonie "Szadzi"?
Co czeka widzów w nowym sezonie "Szadzi"? Źródło: "Co za Tydzień"

Krystyna Janda wspiera Jerzego Stuhra

Kilka dni po zdarzeniu z udziałem Jerzego Stuhra głos w sprawie postanowiła zabrać koleżanka po fachu. Krystyna Janda aktywnie prowadzi profil w mediach społecznościowych, za pośrednictwem którego publikuje wpisy dotyczące nie tylko jej pracy zawodowej czy nowych przedsięwzięć realizowanych w Teatrze Polonia, ale również pojawiają się posty odnoszące się do prywatnych poglądów gwiazdy.

Tym razem aktorka odniosła się do kolizji z udziałem Jerzego Stuhra. Krystyna Janda udostępniła wpis innego użytkownika, a tym samym przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie.

"I tak będę Pana kochał, Panie Jerzy. Za te wszystkie łzy wzruszenia i śmiechu, jakie już dzięki Panu wylałem i za te, które dopiero będę ronił. Oczywiście, piszę to, bo mam świadomość, jak bardzo trudne chwile musi Pan przeżywać. Wiem, że te chwile są jeszcze bardziej nieznośne przez świadomość, że sam sobie nie potrafi Pan wybaczyć popełnionego błędu. Nie, nie chcę Pana pocieszać ani tym bardziej wybaczać Panu, nawet gdyby moje 'wybaczanie' miało jakiś sens. Nie chcę też łagodzić tego niewybaczalnego błędu. Chciałbym tylko powiedzieć, że jestem z Panem w tej trudnej dla Pana chwili i będę - nawet gdyby wszyscy, łącznie z samym Panem się od Pana odwrócili. Myślę sobie, że im człowiek jest mniej doskonały, tym bardziej ludzki. A Pan jest świetnym człowiekiem" - można przeczytać.

Pod udostępnionym przez Krystynę Jandę wpisem rozgorzała dyskusja, w której internauci spierali się co do tego, czy okazywanie wsparcia aktorowi, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu, jest właściwe.

Gwiazdy o zachowaniu Jerzego Stuhra

Po pojawieniu się informacji o kolizji z udziałem aktora rozgorzała dyskusja na temat jego zachowania. Głos w tej sprawie zabrali m.in. Krzysztof Skiba, Wiktor Zborowski czy Agnieszka Holland. Dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska na swoim instagramowym profilu potępiła zachowanie Jerzego Stuhra.

"Znane nazwisko nie chroni przed odpowiedzialnością. Chcę w to wierzyć i chcę wierzyć, że będą poniesione konsekwencje, bez względu na to, czy kochamy Shreka, czy nie. Piłeś? Nie jedź. Proste" - napisała.

Agnieszka Holland w rozmowie z "Super Expressem" stwierdziła natomiast:

"Było mi smutno i przykro, bo człowiek o jego statusie - były rektor, wspaniały artysta i człowiek, który zabiera głos w sprawach publicznych, kontrowersyjnych tak zwanych, czyli politycznych, niekoniecznie bliskim władzy - powinien uważać. To znaczy, każdy powinien uważać. [...] Ja jestem przeciwna przekraczaniu prędkości i jeżdżeniu pod wpływem. Faktem jest, że, jak to mówią, nie wypił za dużo, we Włoszech 'by to przeszło', ale nie powinien tego robić, zwłaszcza że jest w takim wieku, że trzeba szczególnie uważać za kierownicą. Może ma słabszy refleks. A ja wiem coś o tym" - powiedziała reżyserka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości