Krzysztof Skiba o tym, dlaczego odszedł od żony. "Jestem artystą i potrzebuję muzy"

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Krzysztof Skiba o tym, dlaczego odszedł od żony dla młodszej partnerki

Krzysztof Skiba w najnowszym wywiadzie powiedział, dlaczego po wielu latach odszedł od żony i związał się z młodszą o 26 lat partnerką. Muzyk zaznaczył, że nie chciał się dłużej męczyć i potrzebował... muzy.

Krzysztof Skiba to znany polski muzyk, a także członek zespołu Big-Cyc. Muzyk jest również dziennikarzem, a także satyrykiem i publicystą. Już w latach 80. XX wieku związał się z Renatą, lektorką łaciny i greki na Uniwersytecie Gdańskim, z którą doczekał się dwóch synów — Tymoteusza i Tytusa.

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Koncert „Zadzwońcie po Milicję" w katowickim Spodku
Koncert „Zadzwońcie po Milicję" w katowickim Spodku Największe przeboje lat 80. i początku lat 90. rozbrzmiały w katowickim Spodku. W koncercie „Zadzwońcie po Milicję" zagrały największe gwiazdy tamtych czasów. Rockowymi twórcami, którzy kontestowali peerelowski system, interesowała się władza ludowa. Źródło: Co za Tydzień

Krzysztof Skiba powiedział o powodach rozstania z żoną

W 2022 r. w mediach pojawiła się informacja o rozstaniu Renaty i Krzysztofa Skibów. Para była ze sobą aż 34 lata. Muzyk w rozmowie z mediami potwierdził te doniesienia i dodał, że jest w związku z o 26 lat młodszą Karoliną Kempińską. Informacja ta wywołała niemałe poruszenie w mediach, jednak Krzysztof Skiba nie chciał komentować swojej decyzji.

Fani muzyka uważają, że Krzysztof Skiba oświadczył się swojej nowej partnerce, o czym miałby świadczyć jeden z jej postów na Instagramie, dodany w lipcu, na którym modelka pokazała dłoń z dużym pierścionkiem.

Teraz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" muzyk opowiedział o kulisach rozstania. Wyznał, że ze swoją partnerką przeprowadził się do Łodzi, a żonie zostawił ich dom w Trójmieście.

"Plotkarskie media zrobiły z naszego związku sensację, ponieważ Karolina jest modelką, jest ładna i dużo młodsza ode mnie. U nas ciągle dominuje taki stereotyp, że jak modelka, to pewnie głupia, a Karolina jest wykształconą osobą, po studiach, mówi biegle trzema językami. I połączyła nas miłość. Najpierw było koleżeństwo, potem przyjaźń, a potem miłość" - powiedział muzyk.

Krzysztof Skiba potrzebował...muzy

Dalej Krzysztof Skiba zaznaczył, że jego uczucie do żony wypaliło się.

"Moje dotychczasowe małżeństwo legło w gruzach. Z Renatą to także była wielka miłość, ale po 34 latach coś się wypaliło. Mamy dwóch dorosłych synów. Zabezpieczyłem finansowo rodzinę, właściwie zostawiłem w Gdańsku cały majątek. Żonie zostawiłem spory dom, zabrałem tylko samochód, który jest mi potrzebny do pracy, i dwie walizki" - powiedział Krzysztof Skiba.

Jak się okazało, Krzysztof Skiba potrzebował nowej muzy, ponieważ jest artystą.

"Mam wielu kolegów, którzy pozostają w wieloletnich związkach i się w nich męczą, a ja już tak dłużej nie chciałem. Mam prawo do szczęścia. Poza tym jestem artystą i potrzebuję muzy, a ta młoda kobieta sprawia, że mam energię, chce mi się żyć i czuję, jakbym znowu miał 18 lat!" - powiedział.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości