Sussexowie zawiedli Elżbietę II? "Byłaby wściekła". Meghan Markle zabrała głos

Książę Harry i Meghan Markle
Książę Harry i Meghan Markle
Źródło: Getty Images
Książę Harry i Meghan Markle nawet po odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej chcą być aktywni społecznie i pomagać innym. Małżeństwo mieszka w Stanach Zjednoczonych, skąd zaczyna podejmować konkretne działania. Para uruchomiła stronę internetową, na której posługuje się książęcymi tytułami. Eksperci ocenili, że para złamała zasady.

12 lutego książę Harry i jego żona uruchomili nową stronę internetową sussex.com jako "punkt kompleksowej obsługi" dla wszystkich swoich działań. Strona wita internautów herbem i tekstem: "Biuro księcia Harry'ego i Meghan, księcia i księżnej Sussex". Małżeństwo straciło książęce tytuły, gdy żyła jeszcze królowa Elżbieta II.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry i Meghan Markle w ogniu krytyki

Młodszy syn króla Karola III i Meghan Markle stworzyli m.in. fundację Archewell, która wspiera różne społeczności. Sussexowie pomagają m.in. w tworzeniu ośrodków pomocy doraźnej w częściach świata narażonych na zmiany klimatyczne. Małżeństwo postanowiło zgromadzić wszystkie swoje inicjatywy w jednym miejscu, uruchamiając oficjalną stronę internetową, na której będą mogli pochwalić się tym, co robią dla innych.

Domena sussex.com już działa. Jednak tekst "Biuro księcia Harry'ego i Meghan, księcia i księżnej Sussex" wzbudza wiele kontrowersji. Eksperci ds. rodziny królewskiej mówią o nadużyciu. Brat księcia Williama i jego żona nie powinni się tak tytułować. Komentatorzy spekulują, jak zareagowałby na to Elżbieta II.

"Byłaby zraniona i wściekła w związku z najnowszymi wydarzeniami" - mówi "The Mirror" Ingrid Seward, redaktorka naczelna magazynu "Majesty".

W 2020 roku urzędnicy królewscy uznali, że książę Harry nie powinien wykorzystywać tytułów książęcych do celów komercyjnych.  Meghan Markle postanowiła zabrać głos po wybuchu afery. Jednak nie odniosła się bezpośrednio do komentarzy na temat posługiwania się tytułami książęcymi, a nawiązała do współpracy z agencją, która pomogła jej stworzyć nową stronę internetową.

"Oto powody, dla których od dziesięciu lat pracuję z Ryanem i utalentowanym zespołem Article: ich dbałość o szczegóły, kreatywność i troska, a także przemyślane podejście do designu, wykończenia, a także użytkownika. To nie tylko projektanci. To współpracownicy, którzy przekształcają twoje pomysły w wizualne tożsamości. To wyjątkowa firma. Poza tym są Kanadyjczykami, więc jestem ich fanką" - czytamy na madebyarticle.com

Elżbieta II byłaby zawiedziona czynami wnuka i Meghan Markle?

Kolejna komentatorka związana z brytyjską rodziną królewską oceniła, że zachowanie księcia Harry'ego i Meghan Markle nie przypadłoby do gusty Elżbiecie II.

"Zarabiają na swoich królewskich koneksjach, których podobno tak bardzo nienawidzą. Królowa Elżbieta II byłaby wściekła, ponieważ obiecali, że tego nie zrobią. Powinni zostać powstrzymani przed używaniem tytułu, który przez lata obrażali. Cztery lata po tym, jak odeszli, próbują być królewscy, a także zakładają 'biuro' księcia Harry'ego i Meghan. To żałosna hipokryzja" — powiedziała królewska biografka Angela Levin w rozmowie z "The Sun".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości