Gwiazdy

Książę Harry ma większe zasługi od Williama? Wystarczy spojrzeć na odznaczenia

Gwiazdy

Autor:
Julia
Sadowska

Zarówno książę Harry jak i książę William przez lata kształcili się w Królewskiej Akademii Wojskowej. Mimo że młodszy z braci już jakiś czas temu opuścił służbę w Królestwie, może pochwalić się większą liczbą odznak niż William.

Książę Harry po zakazie pojawiania się w oficjalnym mundurze na uroczystościach państwowych, zmuszony jest zakładać zwyczajne, cywilne stroje. Ostatnie zdjęcia zrobione podczas procesji poruszającej się za trumną Elżbiety II, ukazują księcia Sussex ubranego w garnitur, na którym widnieją rozmaite wyróżnienia.

Książę Harry podczas procesji z trumną Elżbiety II

Książę Harry wraz z Meghan Markle przebywają obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie odbywają się uroczyste ceremonie pożegnania królowej Elżbiety II, zmarłej 8 września 2022 roku. Zgodnie z wieloletnią tradycją, trumna monarchini zostaje przenoszona z miejsca na miejsce, aby każdy obywatel mógł złożyć hołd władczyni. W okazałych procesjach biorą udział najważniejsi członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Wśród nich nie mogło zabraknąć księcia Harry'ego, który od wielu lat wspomina o silnej więzi, jaka łączyła go z babcią. Podczas ostatniej procesji, książę zaprezentował się w zwykłym garniturze. Jego pierś zdobiły jednak liczne ordery, które wywołały sensację wśród opinii publicznej.

Inicjatywa "Czysty Bałtyk". W akcję dbania o środowisko zaangażowała się firma Electrolux
Inicjatywa "Czysty Bałtyk". W akcję dbania o środowisko zaangażowała się firma Electrolux Sprzątanie nadmorskich plaż nad Bałtykiem. Akcja "Czysty Bałtyk" zakończyła się ogromnym sukcesem

Książę Harry może pochwalić się większą liczbą odznaczeń od Williama

Książę Harry w 2005 roku rozpoczął naukę w Royal Military Academy Sandhurst. Już po dwóch latach szkoleń nadano mu stopień porucznika. Latem 2007 roku wyruszył do Afganistanu, gdzie wspierał armię brytyjską w prowadzonej na tamtych terenach wojnie. Tym samym został pierwszym, od czasów księcia Andrzeja, członkiem rodziny królewskiej, który brał aktywny udział w działaniach wojennych. Później jako kapitan służył w Afganistanie, a jako pilot w obozie Bastion. Służbę w armii zakończył w 2015 roku. 5 lat później zrzekł się również nadanych mu w wojsku tytułów i wraz z żoną opuścił Wielką Brytanię.

W związku z zasługami księcia Harry'ego, wręczono mu liczne odznaczenia wraz z podziękowaniem za służbę. Inaczej wyglądała historia księcia Williama, który odbył jedynie roczne szkolenie w Royal Military Academy Sandhurst. Po ukończeniu nauk, otrzymał stopień podporucznika. Z tego też względu przyszły następca tronu nie może pochwalić się wieloma orderami.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości