Książę Harry zostanie deportowany z USA? Został oskrażony o sfałszowanie informacji

Książę Harry
Książę Harry może być deportowany z USA
Źródło: Getty Images Europe
Książę Harry niedługo stanie przed amerykańskim sądem w roli oskarżonego. Jedna z tamtejszych fundacji podważa zasadność wydania "royalsowi" wizy i zarzuca mu kłamstwo w trakcie składania wniosku o legalny pobyt w USA. W kwestionariuszu książę Harry miał bowiem skłamać na temat tego, czy kiedyś przyjmował narkotyki, do czego później przyznał się w swojej książce. Mężowi Meghan Markle grozi nawet deportacja z kraju.

Książę Harry i Meghan Markle przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych w 2020 roku i od tamtej pory traktują Amerykę jako swój dom. Małżeństwo opuściło królewski dwór, ponieważ jak twierdzą, byli tam źle traktowani i postanowili poszukać swojego szczęścia gdzieś inaczej. W międzyczasie para udzieliła kilku wywiadów, w których nie szczędzili gorzkich słów w stosunku do reszty "royalsów". Ostatnio także książę Harry wytoczył kilka procesów brytyjskim tabloidom, twierdząc, że naruszyły jego przestrzeń osobistą. Okazuje się, że syn Karola III niedługo wróci na salę rozpraw, jednak tym razem w charakterze oskarżonego.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry może zostać deportowany z USA

Według informacji "The Guardian" prawicowa organizacja Heritage Foundation podważa zasadność wydania księciu Harry'emu amerykańskiej wizji. Organizacja założyła już odpowiedni wniosek w sądzie przeciwko Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych i żąda zbadania, czy członek rodziny królewskiej ze względu na swoje pochodzenie nie został w tej kwestii potraktowany ulgowo.

Warto podkreślić, że wszystkie osoby, które starają się o legalny pobyt w USA, muszą wypełnić odpowiednie dokumenty, które są takie same dla każdego obywatela. W kwestionariuszu znajduje się między innymi pytanie o zażywanie narkotyków obecnie i w przeszłości. Książę Harry otrzymał wizę bez problemu, jednak niedawno pochwalił się w swojej autobiografii, że przez długi czas zażywał substancje odurzające.

Organizacja Heritage Foundation uważa, że wyznania księcia Harry'ego zawarte w jego pamiętnikach są sprzeczne w tym, co zadeklarował w swoim wniosku wizowym. W związku z tym przedstawiciele fundacji wnieśli, by sąd sprawdził, czy "royals" nie skłamał, gdy wypełniał dokumentację.

BBC podaje, że proces już ruszył, a księciu Harry'emu grozi nawet deportacja ze Stanów Zjednoczonych.

Książę Harry nie powinien dostać amerykańskiej wizy?

Nile Gardiner, jeden z analityków Heritage Foundation zabrał głos w sprawie i zapewnił, że obawy organizacji co do kłamstwa w dokumentach wizowych księcia są całkowicie uzasadnione. Podkreślił, że jeżeli śledztwo w sprawie wykaże jakiekolwiek nieprawidłowości, system prawny w USA będzie skompromitowany.

Jeśli książę Harry został potraktowany inaczej niż inne osoby, które ubiegają się o wizę, to podważałyby zaufanie do amerykańskiemu systemu imigracyjnego oraz sposobu jego funkcjonowania 
- twierdził w oświadczeniu.

O komentarz pokusił się także prawnik, który reprezentuje stanowisko Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna zapewnia, że fundacja opiera swój pozew jedynie na doniesieniach brukowej prasy, która szuka sensacji. Dodatkowo podkreślił, że cały proces przyznania wizy księciu Harry'emu przebiegł prawidłowo i wszystkie kroki były zgodne z prawem, więc nie można mówić o żadnej pomyłce.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości