Księżna Camilla zostanie królową? Wiemy, jaki tytuł będzie nosiła po śmierci Elżbiety II

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Camilla Parker Bowles, książę Karol, król Karol

Królowa Elżbieta II nie żyje. Królem został jej syn - książę Karol. Camilla Parker Bowles do tej pory nosiła tytuł księżnej Kornwalii. Jak tytułowana będzie teraz?

Królowa Elżbieta zmarła 8 września 2022 roku. Po śmierci monarchini rozpoczęła się operacja "London Bridge", która została opracowana w latach 60. XX wieku. Po jej śmierci królem Wielkiej Brytanii został jej syn - książę Karol.

Jak będzie tytułowana żona króla? Zobaczcie.

Jaki tytuł będzie nosiła żona króla Karola - Camilla Parker Bowles?

O tym, jaki tytuł będzie nosiła Camilla Parker Bowles, księżna Kornwalii, po raz pierwszy mówiła królowa Elżbieta II z okazji 70-lecia swojego panowania. Monarchini wyraziła wówczas wolę, by żona Karola była tytułowana królową. 

"Kiedy nadejdzie czas i mój syn książę Karol zostanie królem, wiem, że okażecie mu i jego żonie Camilli, takie samo wsparcie, jakie okazaliście mi. I jest moją najgłębszą wolą, by, gdy to się stanie, Camilla była znana jako królowa i kontynuowała swoją pracę na rzecz monarchii" - mówiła wówczas.

Camilla Parker Bowles i książę Karol

Mimo że książę Karol zakochał się z wzajemnością w Camilli Parker Bowles pierwszego dnia, gdy ją ujrzał, pobrali się dopiero 35 lat później. Królowa Elżbieta była jednak przeciwna tej znajomości i nie chciała, by jej syn ożenił się z panną Shand.

Kiedy Karol i Camilla rozstali się, książę ożenił się z Dianą Spencer, a ona wyszła za oficera Andrew Parker Bowlesa.

Miłość jednak była silniejsza. Księżna Diana w jednym z wywiadów powiedziała, że "w tym małżeństwie było ich troje, a troje to już tłok", mając na myśli romans Karola z Camillą.

Po śmierci Diany i rozwodzie Camilli z oficerem "nic nie stało im na przeszkodzie do miłości".

Książę Karol i Camilla Parker Bowles stanęli na ślubnym kobiercu w kwietniu 2005 roku. Początkowo królowa Elżbieta II była przeciwna, by jej synowa w przypadku jej śmierci i koronacji Karola, nosiła tytuł królowej. To był zresztą jeden z warunków zgody na ślub, że księżna Kornwalii w takiej sytuacji będzie nazywana "księżną małżonką".

Królowa Elżbieta II ostatecznie zmieniła zdanie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości