Gwiazdy

William i Harry uczcili pamięć księżnej Diany w jej urodziny. "Głos matki jest jeszcze silniejszy w moim życiu"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Książę William, księżna Diana, książę Harry

1 lipca 2022 roku księżna Diana obchodziłaby 61. urodziny. Z tej okazji, książę William i książę Harry zdecydowali się na oficjalne wystąpienia. Swoje przemowy skierowali do społeczności i zwycięzców Diana Award. "Jesteście uosobieniem dziedzictwa mojej matki i wiem, że byłaby z was wszystkich bardzo dumna".

Nagrody Diana Award to prestiżowe wyróżnienie dla osób od 9 do 25 roku życia za działania w obszarze humanitarnych, charytatywnym i społecznym. Z okazji wyłonienia laureatów, książę Harry i książę William skierowali kilka osobistych słów do uczestników przedsięwzięcia. 

Synowie upamiętniają księżną Dianę w dniu jej 61. urodzin 

Według magazynu "People", synowie tragicznie zmarłej księżnej Diany uhonorowali matkę, specjalnie wybierając jej dzień urodzin na oficjalne wystąpienie. Książę William napisał list do tegorocznych zwycięzców Diana Awards, książę Harry natomiast połączył się z laureatami podczas wirtualnej ceremonii. 

"Ogromnie podziwiam wasze wysiłki. Wasze historie są niezwykłe. Wielu z was stawia czoła ogromnym wyzwaniom w obliczu trudnych czasów, a jednak niestrudzenie przełamujecie bariery, aby stworzyć lepszą przyszłość dla nas wszystkich. Naprawdę jesteście uosobieniem dziedzictwa mojej matki i wiem, że byłaby z was wszystkich bardzo dumna. Wierzę, że nie ma lepszego sposobu na uczczenie jej życia i pracy niż poprzez wyróżnienie niesamowitych ludzi, którzy poświęcają tak wiele czasu i wysiłku, aby pomóc tym, którzy są wokół nich" - napisał w liście do laureatów książę William.

Film "Doppelgänger. Sobowtór". Jan Holoubek i Tomasz Schuchardt o fabule
Film "Doppelgänger. Sobowtór". Jan Holoubek i Tomasz Schuchardt o fabule Źródło: "Co Za Tydzień"

Książę Harry wciąż czuje obecność matki. Upamiętnił księżną Dianę w dniu jej urodzin

Książę Harry w wideokonferencji podziękował młodym filantropom za postawę, jaką reprezentują. Wyjaśnił także, że dziedzictwo swojej matki widzi w każdym z nich.

"Widzę dziedzictwo mojej matki w was wszystkich. Widzę jej dziedzictwo w społeczności Diana Award, która obejmuje wiele pokoleń. Widzę jej dziedzictwo za każdym razem, gdy spotykam się z rodzinami, młodymi ludźmi i dziećmi ze wszystkich zakątków świata. I widzę dziedzictwo mojej mamy, gdy patrzę na moje własne dzieci każdego dnia. (...) Moja matka zaszczepiła we mnie i w nas wszystkich chęć zabierania głosu i walki o lepszy świat. A teraz, jako mąż i rodzic, głos matki jest jeszcze silniejszy w moim życiu. Wszyscy pomogliście utrzymać jej głos przy życiu, pokazując światu, jak liczy się każde małe działanie, jak życzliwość jest nadal ceniona i jak nasz świat może być lepszy, jeśli zdecydujemy się go takim uczynić" - opowiedział. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości