Księżna Kate i książę William chcą się przeprowadzić. Wybrali już lokalizację

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Księżna Kate i książę William chcą się przeprowadzić

Księżna Kate i książę William chcą zmienić Pałac Kensington na Fort Belvedere. Małżeństwo planuje przeprowadzkę do gotyckiej rezydencji ze względu na Elżbietę II.

Książę William i jego żona księżna Kate razem z dziećmi od lat mieszkają w jednej z części Pałacu Kensington. Chociaż para nie może narzekać na brak wygody, od pewnego czasu spekuluje się, że małżeństwo szuka nowego lokum ze względu na babcię księcia. Elżbieta II skończy w tym roku bowiem 96 lat i obecnie jest najdłużej panującą monarchinią na świecie. Chociaż królowa do końca życia chce dzierżyć koronę, nie jest tajemnicą, że coraz więcej obowiązków przekazuje swojemu synowi i bezpośredniemu następcy tronu księciu Karolowi oraz jego najstarszemu synowi - Williamowi. To właśnie wnuk Elżbiety II oraz księżna Kate mają wyjątkowo troszczyć się o głowę rodu Windsorów.

Księżna Kate i książę William chcą się wyprowadzić z Pałacu Kensington

Jak informuje "Woman's Day", książę William i księżna Kate są zainteresowani posiadłością Fort Belvedere, która znajduje się w Windsor Great Park. Rezydencja, nad którą zastanawia się małżeństwo, jest położona na pograniczu hrabstw Berkshire oraz Surre i jest utrzymana w wiejskim klimacie. Posiada własną herbaciarnię, kort tenisowy oraz basen. Dzięki przeprowadzce para miałaby do królowej blisko, ponieważ od czasu pandemii koronawirusa monarchini mieszka w zamku Windsor i mówi się, że nie wróci już do Pałacu Buckingham.

Królowa potrzebuje, żeby ją rozweselić, a William i Kate wiedzą, że prawnuki przynoszą jej wiele radości. Jeśli będzie miała je w pobliżu, da jej to nowe życie. Obecnie królowa rzadko podróżuje, ale chętnie jeździ po okolicy. Możliwość wyskoczenia do Williama i dzieci sprawi, że będzie bardzo szczęśliwa - mówi informatorka z brytyjskiego dworu.

Warto dodać, że również dla samej księżnej Kate ta lokalizacja byłaby wyjątkowo korzystna. Żona księcia Williama mogłaby bowiem częściej odwiedzać swoich rodziców, którzy mieszkają na terenie hrabstwa Berkshire, w miejscowości Bucklebury. Magazyn The Times donosi, że księżna Cambridge już była widziana podczas oglądania szkół w tej okolicy.

Danuta Stenka wspomina pierwsze spotkanie z mężem. "To był intuicyjny strzał"
Danuta Stenka wspomina pierwsze spotkanie z mężem. "To był intuicyjny strzał" Danuta Stanka opowiedziała o pierwszym spotkaniu z mężem, Januszem Grzelakiem. Chociaż nie znała go jeszcze wtedy zbyt dobrze, od razu wiedziała, że zostanie jego żoną.

Elżbieta II podupada na zdrowiu. Monarchini obchodzi platynowy jubileusz

Elżbieta II w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia swojego panowania, a pod koniec kwietnia skończy 96 lat. Monarchini już w młodości zapewniała, że nigdy nie zrzeknie się korony i będzie pełniła swoje obowiązki do końca życia. W ostatnim czasie królowa podupadła jednak na zdrowiu. Zachorowała na COVID-19 i krążyły także głosy, że porusza się na wózku inwalidzkim. Fotoreporterzy zauważyli też, że mocno schudła. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: David Rowland - Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości