Gwiazdy

Księżna Kate i Meghan Markle nie pojawiły się w Balmoral. Dlaczego podjęły taką decyzję?

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Księżna Kate i Meghan Markle

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w Balmoral 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W ostatnich chwilach przy jej boku pojawili się najbliżsi. Niestety zabrakło wśród nich księżnej Kate oraz Meghan Markle. W mediach pojawiło się wytłumaczenie.

Niepokojące oświadczenie Pałacu Buckingham sprawiło, że oczy całego świata skierowały się na posiadłość w Balmoral, w której przebywała królowa. Niestety najgorszy scenariusz się ziścił i monarchini niespodziewanie zmarła. U jej boku pojawili się król Karol z żoną - księżną Camillą, księżniczka Anna, książę Edward, książę Andrzej oraz książę William i książę Harry. Dlaczego zabrakło księżnej Kate i Meghan Markle

Kto był w ostatnich chwilach życia przy królowej Elżbiecie II? 

Przy królowej do ostatnich chwil czuwali najbliżsi. Nieobecność księżnej Kate i Meghan Markle wzbudziła jednak duże zainteresowanie mediów. Jak przekazały służby prasowe księżnej Kate, żona księcia Williama nie mogła pojawić się u boku królowej ze względu na sprawowanie opieki nad dziećmi, które spędziły pierwszy dzień w nowej szkole. 

Z Wielkiej Brytanii do Szkocji udał się także w pośpiechu książę Harry. Ze względu na stan zdrowia królowej Elżbiety II odwołał swoją obecność na zaplanowanych wydarzeniach charytatywnych. Według pierwszych medialnych doniesień u jego boku miała pojawić się Meghan Markle. Jak jednak podaje Press Association, żona księcia została w Londynie. Nie wiadomo, dlaczego nie zdecydowała się na obecność w posiadłości w Balmoral. 

Królowa Elżbieta II nie żyje 

Królowa Elżbieta II miała 96 lat i była najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Tron objęła po śmierci swojego ojca 6 lutego 1952 roku, mając zaledwie 25 lat. Wieść o jej śmierci sprawiła, że niemal cały świat pogrążył się w głębokiej żałobie. Operacja "London Bridge", która dokładnie określa postępowanie w przypadku śmieci królowej rozpoczęła się. 

Według planu "London Bridge is down", w przypadku śmierci królowej na terenie Szkocji, trumna w pierwszej kolejności będzie spoczywać w Pałacu Holyrood, a następnie zostanie przetransportowana do Katedry św. Idziego w Edynburgu. Po nabożeństwie żałobnym ciało monarchini zostanie przewiezione pociągiem do Londynu. Państwowy pogrzeb powinien odbyć się w Opactwie Westminsterskim dziewięć dni po śmierci Elżbiety II. 

Królowa Elżbieta II zostanie pochowana w grobie w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości