Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz? Wanda Nowicka zabrała głos

Wanda Nowicka o dzieciach Barbary Sienkiewicz
Wanda Nowicka o dzieciach Barbary Sienkiewicz
Źródło: MWMEDIA
Barbara Sienkiewicz została nazwana "najstarszą matką w Polsce", gdyż urodziła bliźniaki w wieku 60 lat. Aktorka zmarła kilka dni temu. Wiele osób zastanawia się, co stanie się teraz z jej dziećmi. Plejada zapytała o to Wandę Nowicką, posłankę Lewicy, która była bliską znajomą gwiazdy.

Dzieci Barbary Sienkiewicz, dziewięcioletni Ania i Piotruś, trafiły już do placówki interwencyjno-wychowawczej. O ich losie ma zadecydować sąd rodzinny. Aktorka w testamencie wyznaczyła osobę, która zajmie się jej pociechami. Znaleźć ją pomogła aktorce posłanka Wanda Nowicka.

"Pani marszałkini Wanda Nowicka pomogła mi i zaproponowała kobietę, która przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję. Można takie sprawy załatwić przez akt notarialny, ale też przez sąd rodzinny. Wszystko jest zapisane w testamencie. Bardzo jej serdecznie dziękuję. To jest wieloletnie wsparcie tej pani, do której zostałam skierowana. Szczerze i uczciwie dziękuję" - mówiła przed śmiercią Barbara Sienkiewicz.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Mia Samusionek i Aleksandra Czajkowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 16. Mia Samusionek o rozwodzie rodziców, trudnym dzieciństwie i pasjach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Wanda Nowicka o dzieciach Barbary Sienkiewicz

Kilka dni temu dzieci Barbary Sienkiewicz trafiły do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej, ponieważ w momencie interwencji nie było możliwości przekazania ich najbliższym członkom rodziny.

O sytuacji prawnej pociech aktorki zadecyduje sąd rodzinny, ale zanim to nastąpi, grupa osób pracuje nad zapewnieniem im jak najlepszej opieki. O tych działaniach i aktualnej sytuacji dzieci w rozmowie z Plejadą opowiedziała Wanda Nowicka, posłanka Lewicy i była wicemarszałkini Sejmu, blisko związana z mamą bliźniaków.

"Nie jestem upoważniona do ujawniania szczegółów, ale mogę zapewnić, że jest grupa osób z bliskiego kręgu społecznego pani Barbary, która bardzo intensywnie pracuje nad tym, żeby dzieci miały jak najlepszą opiekę" - powiedziała polityczka.

Osoby te, związane zarówno z obsługą prawną, jak i opieką nad dziećmi, dokładają wszelkich starań, by znaleźć ostateczne i najlepsze rozwiązanie dla dzieci.

"Chciałam uspokoić, że zajmują się tym osoby, które chcą jak najlepiej i mam do nich pełne przekonanie" - dodała.

Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz?

"Jeśli te osoby będą chciały więcej powiedzieć w tej sprawie, to pewnie się odezwą. Na pewno też w którymś momencie sprawa będzie jawna, natomiast ja osobiście – ponieważ znam te osoby, jestem z ich kręgu i blisko z nimi współpracowałam przez lata – wiem, że są to osoby godne najwyższego zaufania. W związku z tym nie niepokoję się, że dzieciom stanie się krzywda z tego powodu, że w jakiś nieodpowiedzialny sposób zostaną podjęte decyzje" – uspokaja Wanda Nowicka.

Wanda Nowicka zaznaczyła, że liczy na wsparcie ze strony państwa i sama również dołoży wszelkich starań, by dzieci mogły dorastać w komfortowych warunkach. Zwróciła uwagę, że sytuacja jest bardzo delikatna i trzeba podejść do niej z należytą starannością.

"Dzieci przeżyły ogromną tragedię, ponieważ trudno sobie wyobrazić coś straszniejszego niż utrata matki, ale zrobimy wszystko, by miały normalne dzieciństwo i otrzymały wszystko, co potrzeba. Zarówno od wspomnianej grupy wsparcia, jak również ze strony państwa, tak żeby były szczęśliwymi dziećmi, bo na to zasługują. To wszystko się wydarzy, jednak potrzeba czasu, bo to wszystko jest świeże. Jeśli byłaby potrzeba, to sama również się w to zaangażuję, żeby wesprzeć wszelkie inicjatywy" – dodała.

Wanda Nowicka zaapelowała o spokój i zrozumienie sytuacji dzieci, które są wrażliwe na to, co dzieje się wokół nich.

"Proszę być spokojnym, tu się dzieją dobre rzeczy – nie są one upubliczniane – pamiętajmy, że nie może być takiej sytuacji, że dzieci cały czas czytają o sobie w gazetach, to są 9-latki, więc one wszystko rozumieją" – podsumowała Wanda Nowicka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości