Lidia Popiel krytykowana, bo nie farbuje włosów. Zareagowała: "Jest to wręcz nieeleganckie"

Lidia Popiel nie farbuje włosów. Broni swojej siwizny
Lidia Popiel nie farbuje włosów. Broni swojej siwizny
Źródło: MWMEDIA
Lidia Popiel jest fotografką i modelką. Przez lata wykonywała zdjęcia dla popularnych polskich magazynów. Żona Bogusława Lindy kilka lat temu zrezygnowała z farbowania włosów. Jest dumna ze swojej siwizny. Gdy ktoś skrytykował jej wizerunek, zabrała głos. Lidii Popiel nie spodobała się opinia na temat jej siwych włosów.

Początki kariery Lidii Popiel sięgają 1976 roku, gdy została zaproszona przez jednego z fotografików mody do Centrum Wzornictwa Przemysłowego, gdzie zrobiono jej kilka zdjęć. Zajęła się wtedy modelingiem, pracowała m.in. dla legendarnego dziś domu mody "Moda Polska". Kilka miesięcy pracowała również w Paryżu. Gdy wróciła do Polski, zrezygnowała z kariery modelki i stanęła przed obiektywem aparatu. Obecnie wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Beata Ścibakówna o aktorstwie, wieku i ageizmie
Beata Ścibakówna o aktorstwie, wieku i ageizmie. Aktorka odniosła się do kariery, relacji z córką i wymarzonej roli filmowej

Lidia Popiel nie farbuje włosów. Broni swojej siwizny

Lidia Popiel już w 2019 roku podkreślała, że podoba się sobie w siwych włosach. Reklamowała wtedy kosmetyki pielęgnacyjne do właśnie takiego koloru włosów i wyznała, że zmiany "są motorem dla dobrego i pełnego życia". Gwiazda dba o swój wygląd, ale nie chce tuszować zmian, które wynikają z upływającego czasu. Reporter Plotka zapytał fotografkę, co sądzi o krytykowaniu osób, które zdecydowały się nie farbować siwych włosów. Okazało się, że żona Bogusława Lindy sama zderzyła się z taką krytyką.

"Rzeczywiście, spotkałam się z tym, że ludzie wyrażają opinie na temat mojego wyglądu, co zawsze wydawało mi się niestosowne, ponieważ wygląd ludzi i ich decyzje to ich prywatna sprawa. Jest to wręcz nieeleganckie" - wyznała w rozmowie z Plotkiem.

Urodą Lidii Popiel wciąż zachwycają się projektanci, którzy zapraszają ją na pokazy mody i proszą, by wzięła w nich udział jako modelka. Gwiazda na ostatnim pokazie duetu MMC prezentowała się w rozpuszczonych włosach.

"Czy myślałam, że kiedykolwiek będę miała siwe włosy? Chyba nie. Wcześniej nie wiedziałabym, jak o nie dbać" - pisała w 2019 roku, reklamując produkty do włosów.

Lidia Popiel o małżeństwie z Bogusławem Lindą i karierze córki

Lidia Popiel poznała Bogusława Lindę ponad 20 lat temu. Pierwszy raz zobaczyła go na przyjęciu ambasady indyjskiej. W rozmowie z Jastrząb Post opowiedziała, jakie wrażenie zrobił na niej aktor. Uznała, że "jest fajny".

"Bogusław zawsze ma taką energię, to jest osobowość i charyzma, nie traci się tego po prostu" - dodała. Fotografka podkreśliła, że w ich związku jest wolność i przestrzeń na swoje pasje. Nie ma też zazdrości, bo oboje starają się unikać tak negatywnych uczuć.

Wcześniej Lidia Popiel była żoną malarza Witolda Popiela. Z Bogusławem Lindą w 1992 doczekała się córki Aleksandry. W tej samej rozmowie modelka odpowiedziała na pytanie, czy znane nazwisko pomaga, czy przeszkadza jej córce w karierze. Aleksandra Linda poszła w ślady rodziców, ale w wywiadach podkreśla, że nie czuje się częścią show-biznesu. Córka gwiazdorskiej pary gra w filmach, pozuje przed aparatem, tworzy audiobooki. Bierze też udział w zagranicznych castingach. Oryginalna uroda córki Bogusława Lindy i Lidii Popiel przyciąga uwagę mediów. Kobieta wyznała, że od dziecka była oceniana.

"Myślę, że bardziej przeszkadza. Chyba. Bo nie wiem, w czym pomaga. To jest jakby taki odpad tego, co się robi. Jeśli wybiera się coś w życiu, co w jakiś sposób jest obserwowane przez innych ludzi, to trudno, prawda" - stwierdziła Lidia Popiel.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości