Monika Richardson i Konrad Wojterkowski żyli chwilą. Wspierali się w najgorszych momentach. Jak się poznali?

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Monika Richardson i Konrad Wojterkowski, historia związku

Monika Richardson i Konrad Wojterkowski rozstali się po ponad dwóch latach spędzonych razem. Jaka jest historia ich związku? Nie ukrywali, że nie zawsze było kolorowo. Dwoje dojrzałych ludzi zdecydowało się być razem, mimo że mieli za sobą bardzo ciężkie doświadczenia. Udało im się jednak zachować przyjaźń.

Gdy Monika Richardson i Konrad Wojterkowski zadebiutowali na ściance jako para w 2021 roku, mówiono o nich, że to nowa power couple polskiego show-biznesu. Zakochani nie stronili od czułości i szybko zamieszkali razem. Mimo finału ich związku wciąż można śmiało stwierdzić, że są bratnimi duszami, które zawsze broniły się wzajemnie przed całym światem.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Olivier Janiak o początkach związku z Karoliną Malinowską
Olivier Janiak o początkach związku z Karoliną Malinowską Olivier Janiak o początkach związku z Karoliną Malinowską

Monika Richardson i Konrad Wojterkowski - jak się poznali?

Był 2021 rok. Monika Richardson oficjalnie rozstała się ze swoim trzecim mężem Zbigniewem Zamachowskim. Dwa miesiące później media zaczęły pisać o tym, że dziennikarka ma już nowego partnera. Okazał się nim Konrad Wojterkowski, 48-letni biznesmen, przedsiębiorca i producent filmowy. Znajomość tych dwojga szybko przerodziła się w związek. Monika Richardson przeprowadziła z nim wywiad na potrzeby tygodnika "Wprost". Ta rozmowa zapoczątkowała ich wspólną przygodę.

Para nie kryła się długo ze swoim uczuciem. Wyjeżdżali razem na wakacje, spędzali czas w swoim towarzystwie, bywali na branżowych imprezach. Szybko też ze sobą zamieszkali, tłumacząc to tym, że w ich wieku nie ma potrzeby czekać i sprawdzać swojego uczucia. Żyli chwilą. Przedstawili sobie swoje dzieci. Monika Richardson ma syna i córkę z małżeństwa z pilotem RAF Jamiem Malcolmem. Konrad Wojterkowski ma dorosłego syna z pierwszego małżeństwa. Ma z nim świetny kontakt.

Przedsiębiorca nie może pochwalić się stabilną sytuacją finansową. W mediach rozpisywano się o tym, że ma spory dług w związku ze swoją działalnością biznesową. Nawet w oświadczeniu po rozstaniu mężczyzna przyznał, że jego kłopoty finansowe miały wpływ na jakość związku z Moniką Richardson.

Moja skomplikowana sytuacja finansowa z bagażem braku gotówki czasem nawet 'na bilet tramwajowy' na pewno nie pomogła

Przeczytaj więcej: Monika Richardson i Konrad Wojterkowski rozstali się. Zdradzili powód.

Monika Richardson i Konrad Wojterkowski zostali przyjaciółmi

Monika Richardson i Konrad Wojterkowski zbudowali swój związek na przyjaźni. Oboje byli dla siebie wyrozumiali i mieli na uwadze swoją przeszłość. Gdy jakiś czas temu na dziennikarkę spadł ogromny hejt za to, co powiedziała w wywiadzie o swoim zachowaniu po alkoholu, jej partner bronił ją w mediach społecznościowych. Konrad Wojterkowski zwrócił uwagę na to, że jego ukochana "wykonała gigantyczną pracę, by w wieku 50 lat nauczyć się szacunku do drugiego człowieka od nowa".

Partner Moniki Richardson zachwalał kobietę przed fanami. Podkreślał jej dojrzałość emocjonalną. Dodał, że dziennikarka nie miała łatwego dzieciństwa, bo jako 2-latka doświadczyła rozstania rodziców. Później jako dorosła kobieta i matka zmagała się z chorobą syna, który cierpi na zespół Aspergera. Konrad Wojterkowski pisał na Instagramie o tym, jak bardzo rozumie swoją ukochaną.

"Monika dziś jest innym człowiekiem i nie dlatego, że jesteśmy razem, bo ja tylko wskazałem jej drogę, ale pójść musiała nią sama. To jest jej życie i za błędy płaci ona. Każdy człowiek tak ma, tylko nie każdy potrafi z porażek wyciągać lekcje... [...] Nazywanie jej 'okropnym' człowiekiem jest niesprawiedliwe i nieuzasadnione, a osobom, które ją opluwają tylko dlatego, że udzieliła szczerego, prawdziwego wywiadu, nie mając pojęcia o jej życiu, polecam zajrzenie do własnego serca i życia, czy w nim na pewno wszystko jest OK, bo w mojej ocenie, nie jest... Powiecie: kocha ją, więc broni jej przed atakami... na pewno nie jest to obojętne, ale zbyt wiele cierpienia i upokorzeń w życiu widziałem, żeby nie dostrzec, że te ataki są po prostu niesprawiedliwe..." - zwierzył się obserwatorom.

Monika Richardson jest świadoma tego, ile zawdzięcza partnerowi. Gdy 13 marca obchodził 50. urodziny, napisała, że cieszy się, że od dwóch lat Konrad Wojterkowski jest w jej życiu. Dziennikarka dostrzegła, że się przy nim zmieniła. "Tyle się w tym czasie zmieniło we mnie i w moim postrzeganiu świata, oraz siebie samej, że właściwie jestem innym człowiekiem. A duża część tej zmiany to robota tego gościa" - napisała dziennikarka na Instagramie.

Gdy 25 kwietnia Monika Richardson skończyła 51 lat, podzieliła się szczerą potrzebą bycia kochaną. Dodała, że nie jest "łatwym we współżyciu człowiekiem", ale potrafi obdarzać innych miłością.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości