Linda Evangelista pierwszy raz w mediach o nieudanym zabiegu. "Nie mogłam już dłużej żyć w tym bólu"

Linda Evangelista
Linda Evangelista walczy o odszkodowanie w wysokości 50 milionów dolarów
Źródło: Foc Kan / Contributor, GettyImages
Linda Evangelista to jedna z najbardziej znanych światowych supermodelek. Swoją karierę rozpoczęła w latach 80. i w mgnieniu oka trafiła na okładki najpopularniejszych magazynów na świecie. Niestety, od niespełna 5 lat żyje w odosobnieniu, unika ludzi i boi się spotkań ze znajomymi. Wszystko przez nieudany zabieg medycyny estetycznej.

Linda Evangelista po raz pierwszy od feralnego zabiegu zdecydowała się na opowiedzenie swojej historii. Niegdyś ikona mody, uosobienie seksapilu i pewności siebie, dziś - dojrzała kobieta wstydząca się spojrzeć w lustro. W magazynie "People" modelka opowiedziała, jak wygląda obecnie jej życie i jak chce wymierzyć sprawiedliwość. 

Linda Evangelsta opowiedziała o swojej nieudanej metamorfozie

Problemy modelki rozpoczęły się w 2015 roku, gdy po powrocie do zawodu zdecydowała się na serię innowacyjnych zabiegów. CoolSculpting to popularna w Ameryce metoda zamrażania tkanki tłuszczowej. Jest znana jako najmniej inwazyjna alternatywa dla liposukcji. Niestety to, co miało okazać się rutynowym spotkaniem w gabinecie lekarskim, zmieniło się w tragedię. Jak określiła efekty Linda Evangelista, zabieg spowodował, że została "trwale zdeformowana" oraz "brutalnie oszpecona". 

"Uwielbiam przebywać na wybiegu. Teraz boję się wpaść na kogoś, kogo znam. (...) nie mogę już tak żyć, w ukryciu i wstydzie. Po prostu nie mogłam już dłużej żyć w tym bólu" - powiedziała Linda Evangelista w rozmowie z magazynem "People".

Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu
Małgorzata Ostrowska opowiedziała o dyskryminacji w zawodzie.
Źródło: serwis: Co za Tydzień

Linda Evangelista złożyła pozew o odszkodowanie

Jak podaje magazyn "People" Linda Evangelista złożyła w 2021 roku pozew, oskarżając firmę macierzystą CoolSculpting, Zeltiq Aesthetics Inc. Zawnioskowała o odszkodowanie w wysokości 50 milionów dolarów. Jak twierdzi, suma jest wysoka, ponieważ od czasu zakończenia serii feralnych zabiegów nie może pracować.

Supermodelka skomentowała także swój wywiad w mediach społecznościowych. 

"Nie skończyłam jeszcze opowiadać mojej historii i będę nadal dzielić się moimi doświadczeniami, aby pozbyć się wstydu, nauczyć się kochać siebie na nowo i mam nadzieję, że pomogę innym w tym procesie" - napisała Linda Evangelista w poście na Instagramie.

Zobacz także:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło: people.com

Źródło zdjęcia głównego: Foc Kan / Contributor, GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości